Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Yaşlanma ve Egzersiz

Yaşımız ilerledikçe, vücudumuzun fiziksel yetenekleri ve esneklikleri değişmeye başlar. Burada önemli olan şey, yapabildiğimiz ölçüde çıkıp dolaşmamız ve hareket etme yeteneğimizi korumaya çalışmamızdır. Hafif ve düzenli olarak egzersiz yapmak birçok eklemimizin esnekliğini korumasını sağlayacaktır.

Yürüyüş yapmak ise bunun en iyi yollarından biridir; aynı zamanda hem açık havada doğayla iç içe olup hem de ritmik egzersiz yapmamıza olanak tanır.

Kendimizi eskisinden daha yavaş ya da daha az becerikli hissetmemizden kaynaklanan her türlü düş kırıklığımız, artık kendi bedenlerimize ve yaşam tarzımıza karşı beslemeyi öğrendiğimiz sevgi ve özenin yanında önemsizleşecektir. Bunu yapmayı henüz başaramamış bile olsak, hiçbir şey için çok geç değildir! Tüm beceriksizlikleri ve zaaflarına karşın, sizin hoşunuza gidebilecek her şeyi yapmaya çalışan bir arkadaşınıza karşı besleyebileceğiniz sevecenliği bir düşünün.

Bu sevgiyi ve bağışlayıcılığı kendinize çevirdiğinizde, yepyeni bir yaşam tarzını gerçekleştirebilirsiniz.
Omurga kemiklerimizin yoğunluk yitirmeleriyle ve bu kemiklerin arasındaki disklerin yeterli bükülmeyi sağlayamayıp şekle girmemeye başlamalarıyla birlikte, sonradan ortaya çıkan birtakım değişikliklerle de karşılaşacağız. Yer çekimi de kendi payına düşen etkiyi yapacak ve bel kemiğinde belli bir eğrilme ya da kamburlaşma neredeyse kaçınılmaz olacaktır. Kolunuzla yapacağınız dalgalanmalar gibi çok basit hareketler de olsa, düzenli, hafif egzersizler yapmak bu bölgedeki esnekliği korumanıza yardımcı olacağı gibi, baş ağrılarınızı, boyun gerilmelerinizi ve tüm diğer şikayetlerinizi de azaltacaktır.

Fiziksel olarak formda kalmak çok önemlidir. Bir açıdan özellikle Chi egzersizleri yapmanızı öneririz.

logo