Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Yarı Kalıcı Gerçek

Hiçbir Şey Yoktan Var OlmazYarı kalıcı gerçek hayatın belirlediği günlük kuralları ve parametreleri kapsar. Bir futbol maçının kuralları, sosyal doğrular, gelenekler, anlaşmalar, kibarlık, nezaket, terbiye, toplum ve bireyler arasında kabul edilegelmiş kurallar… Bunların hepsi yokluklarında hayatın düzeninin bozulacağı ve çekilmez hal alacağı yarı kalıcı gerçeğin alanını oluşturur.

Öyle ya da böyle değiştirilmeye çalışılsalar da bunlar toplumda yer etmiş, hayatm bir parçası olmuşlardır artık. Geçmişten günümüze gele gele kalıcılaşmışlardır.Sosyal olarak geçmişten gelmişlerdir. Bazen bencil olanın çıkarmaymış gibi yorumlansalar bile, bu gerçekler yine de akla uygundurlar ve işe yararlar.

Golf, futbol ya da beyzbol gibi bir oyun hiçbir kural tanınmadan oynandığında nasıl olurdu acaba? Oyun tamamen şiddet içeren, anlamsız ve zevksiz bir hale gelirdi. Kuralları esnetme gayretimiz olabilir ancak büsbütün hilekar olarak görülmek istemeyiz. Sporda başarılı olmak ve kazanmanın anlamını tatmak için kurallarına uygun oynamak gerekir.

Tıpkı spor gibi hayatta kazanmak da gündelik hayatın kurallarına göre hareket etmekten geçer. İyi bir kaybeden olmak bile bir erdemdir. (En azından İngilizler için!)

Rekabet, kendini ispatlama tavrı, mükemmellik arayışı, “adil yol dan” kazanmak, yetenekleri geliştirmek, fiziksel ve zihinsel sınırları genişletmek… Eğer gösterdiğimiz gayreti değerlendirecek bir ölçüt yoksa bunların hepsi anlamını kaybeder.