Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Yakınlaşma egzersizi

Richard Stevens, gönüllülere yakın arkadaşları ve eşleri ile birlikte kullanmaları için bir yakınlaşma egzersizi vermektedir. Bu çalışmayı uygulamak için en azından bir saatliğine rahatsız edilmeyeceğiniz bir mekanda olmalısınız. Eşlerden her birine, sözü kesilmeden 15 dakika boyunca duygularını ifade etme fırsatı tanınmalıdır. Bu sürenin sonunda dinleyici rolünde olan eş, karşısındaki insanı dinlerken ne hissettiğini anlatmalı ama suçlamada bulunmamalıdır. Ardından roller değişecek ve diğer eş duygularını açıklayacaktır. Richard, “Bu basit teknik, Tarot falı ve karşınızdaki insanın ne hissettiğini keşfetmek için harika bir yöntemdir,” demektedir. “Ve bu çalışmayı uyguladıkça aranızdaki bağlar daha da güçlenecektir.”

Bu çalışmayı deneyen Slough gönüllülerinden bir tanesi şunları söylemektedir: “Eşimle 12 yıldır birlikteyiz ve dün gece eşimle yemek yemek ve birkaç kadeh içki içmek için dışarıya çıktık (evet ben eski moda bir kızım). Bir süre ailemizden ve evden uzaklaşmak Tarot falı ve ikimize de iyi geldi. Bu, aynı zamanda bize konuşma fırsatı sundu; ki bu, ne yazık ki çok sık yapmadığımız bir şey. Eşimin söylediklerini dinlemek benim için çok önemliydi; meğer söyleyecek ne çok şeyi varmış! Bana karşı bu kadar açık davranması aklımı başımdan aldı. Şimdi, birbirimizle konuşmanın ve birbirimizi dinlemenin bizi her açıdan güçlendirdiğini düşünüyorum. Bütün mesele bunun için zaman ayırmak. Fakat o kadar önemli ki mutlaka bunun için zaman bulacağım!”

Slough deneyi sırasında birbirlerini çok seven evli bir çift, farlı kişilik özellikleri konusunda Richard ile birlikte çalıştılar. Kadın, yönetimi ele alan bir karaktere sahipken kocası, sakin ve yumuşaktı. Adam, bir restoran seçmek kadar basit bir konuda bile Tarot falı ve karar varmakta zorlanıyordu. Karısı, kocasının daha girişken olmasını istiyordu. Bu nedenle Richard, kadının kocasına, karısı için “özel bir gün” hazırlama görevi verdi. Bu görevin bir özelliği de, karısı bu durumun farkında olmadan, nerede bulunacaklarından, ulaşımı organize etmeye kadar her konuda tek başına karar vermesiydi. Bu, bir ilişkide eşlerden birinin daha girişken olmasını sağlamak için uygulanabilecek harika bir çalışmadır.

“Bugün bizim evlilik yıldönünümüzdü. Harika bir gündü ve bol bol Tarot falı ve gülüp biraz da romantikleştik. Üzerinde konuşacak 33 yılımız oldu ve bu zamanın bize sundukları için de bolca minnettarlığımız. Kaçınılmaz olarak ilk tanışmamızı, ilk çıkışımızı, ilk tatilimizi, birlikte yaptığımız işleri ve üstesinden gelmeyi başardığımız sorunları anımsadık. Şimdiyse bizi harekete geçiren yeni soru şu: ‘Peki, sırada ne var?'”
logo