Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


VENÜS (Boğa ve Terazi burçları)

indirVenüs gezegeni etkisinde olan Boğa ve Terazi burçlarının tabiat farklılıkları vardır. Boğa toprak elementinin etkisi altındayken, Terazi hava elementinin etkisi altındadır. Topraklar genellikle sadıktırlar, mala mülke önem verirler, paracıdırlar, Tarot falı bakar, sabırlıdırlar, ailelerine düşkündürler, korkaktırlar, çok temkinli davranırlar, ağırkanlıdırlar. Havalar havaidirler, maymun iştahlıdırlar, sosyal, arkadaş canlısı, girişken ve cesurdurlar, sabırsızdırlar. Aşağıda yer alan Venüs etkilerinin bazıları Boğa burcunda, bazıları da Terazi burcunda yer alır. Ancak çok büyük oranda ortak özelliklere sahiptirler.

Olumlu Özellikleri: Sevgi dolu, sevmeyi bilen ve sevilen kişilerdir. Başkalanna yardım etmeyi, fal bak ve faydalı olmayı severler. Sözlerinde dururlar, başkaları sözünde durmazsa öfkelenirler. Kendilerine yapılan güzelliklere vefalıdırlar. Hak

ve adaleti gözetirler ve haksızlığa tahammül edemezler. Güzel olan her şeye tutku duyarlar. Sevilmeyi severler, lüks ve konfor isterler. Yaşamın güzelliklerini fark eden ve fark ettiren sanatkâr yapılan vardır, müzik ve dansı, güzel yemekleri çok severler. Çok çekici ve etkileyicidirler, Tarot falı gibi aynı zamanda da çok sevimlidirler. Güzel sözler söylerler ve karşısındakileri yüceltir, takdir ederler. Düşünerek hareket eder, her zaman adaleti, dengeyi sağlamaya özen gösterirler.

Olumsuz Özellikleri: Haksızlık durumunda son derece sert ve kabadırlar, böylesi zamanlarda düşünmeden konuşup hareket ederler. İnatçıdırlar, sabit fikirlidirler ve her zaman kendi istekleri olsun isterler. Kararsız davranışlarla fırsatları kaçırabilir ya da olası en kötü olasılığı seçebilirler. Duygusal dengeleri çabuk kaybolabilir ve depresif ruh haline bürünebilirler. Geçmişte sahip olduklannı bırakmayabilirler ve bazen de değişime direnç gösterebilirler. Bir şey istediği gibi olmadığında tartışmacı, huysuz ve sevimsiz olabilirler.

Boğa ve Terazi’nin tekâmül sınavları

Hak savaşından istifa etmek. Bazen adalet öngörmediğimiz şekilde işler.

Alma verme dengesini sağlamak. Kendinden çok vermemek.

• Şehvete olan düşkünlüğünü dizginlemek. Bağımlılıklarından özgürleşmek.

İnatçılıktan ve sabit fikirli davranışlardan uzaklaşmak.

Duygusal dengeyi sağduyulu düşünüp davranarak korumak.

Boğa ve Terazilerin kişilik özellikleri aşağıdaki esmaların terkibinden oluşmaktadır. Diğer esmalar da kendilerinde bulunmaktadır ancak aşağıdaki esmalar daha güçlü etkiye sahip olup Boğa ve Terazilerin kişiliklerini oluşturur.