Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Uşak Asası Tarot Kartı

Uşak Asası

Burda, derin düşünce ve tasarlamadayız. İçimizdeki günlük işleri tamamlamış durumdayız. Kıyafetimizden anlaşıldığı gibi, hevesle ve hazır bir şekilde, önümüzdeki fikirleri ve bizi nasıl etkileyeceklerini anlamaya çalışmalıyız. Fikirlerin, tatmin etmesi için, tekrar nasıl şekillendirmemiz gerektiğini düşünmeliyiz. Amacımız için, dış görüntünün tuzağı, artık elimizdedir. Şimdi onlan desteklemek için, iç yapıya başlamalıyız. Ne olursa olsun, hem içden hem dıştan, artık fikirler dünyasına damgamızı basmaya hazırız. O zaman, bu kartın ana teması, “Kalbinizdekini takip edin” anlamındadır. Wood, karta “Dinle” ismini takmış.

Rider Waite’in uşağı; sarı bir tunik, pelerin ve çizme giymiş, bu da bizim kendimizi geliştirmede, edineceğimiz yeni tecrübeleri, düşünmemizi temsil ediyor. O, dik duruyor ve Asanın üst ucuna, ilham için bakıyor. Görünürde aşılacak, üç piramit var yani düşünülmesi gereken, üç gaye var. Piramitler, uşağın öğrenmesi gereken gizemleri, bilinmeyenleri ve ulaşacağı başarıları, temsil ediyor. Üç tane olması, uşağın bu yeni aşamanın daha çok başlangıcında olduğunu ve olacakları, hala idealist bir şekilde düşündüğünü gösteriyor.

Rider Waite’in uşağının başında, bilgiyi temsil eden dar kenarlı, gri bir şapka var. Üstündeki kırmızı tüy, ona ihtiyacı olan enerjiyi sağlıyor. Bu da üçüncü göz “Şakra”smı harekete geçiriyor. Üstündeki kıyafetin kenarındaki portakal rengi, ona fiziki güç sağlıyor. Hayatındaki sorunlarla ilgilenebilmek için, yeni yollar öğrenmeye hazır. Tuniğin üstünde, semender resimleri var, aynı dizaynı, Asa Şövalyesi ve Asa Kral’da da göreceğiz. Eski zamanlarda, semenderin ateş unsuruna sahip olduğuna inanılıyordu. Takımın simgesi olan Uşak Asası’nın kartında gördüğümüz manzara, diğer resimli kartlarda da devam edecek. Robin Wood’un kartlarında da aynı manzarayı görebiliriz. Gerçekten, bu yeni ve daha yüksek tecrübelerin olacağı bir yolculuktur.

Robin Wood’un uşağı, pusulanın sekiz yönünü aydınlatan, Asasını sıkıca kavramış. Bütün dünyaya, enerjisini bidiriyor. Kırmızı bir tunik ile kırmızı çizmeler giymiş. Gür olan saçlan, başarısızca arkasına toplanmış (Doğal coşkusunu kontrol etmesi zor) ve etrafındaki sarı bölgeler, beynindeki hareketi simgeliyor. Woods’a göre, tüm coşkulu gençler gibi, kendi yararına çok olan bir enerjisi var. Kemerinde asılı olan havai fişekler, karekterinin aniden değişebileceğini gösteriyor.

Rider Waite’in kartında, üç piramitler yerine, yaygın bir sembol olan üç altın yüzük var. Yuvarlak olmalarının nedeni, dünyanın dönüşünü ve yapılan her kötülüğün, eninde sonunda yapan şahısa geri döneceğini, sembolize ediyor. Wood, bize “Üç kuralını” hatırlatıyor. O da yaptığımız herşeyin, bize üç sefer geri döneceğini söylüyor. Altın olmalarının nedeni, uşağa bu kavramın önemini hatırlatmak içindir.

Asa Uşağı’m Durum için çekmek, aşağıdakileri ortaya koyabilir:
Bulunduğumuz durumda, iç güdülerimizi dinlemeliyiz ve gerçekle kıyaslamalıyız;
Bulunduğumuz durumda, yeni fikirlere açık olmalı veya durumla ilgilli yeni yaklaşımlar bulmalıyız;
Bulunduğumuz durumdan dolayı, geride dedikodu konuşmaları olabilir. Konuşulanları soruşturmalıyız.

Asa Üşağı’nı Mücadele için çekmekse:
Eğer iç güdülerimize göre hareket edeceksek, olabileceğimiz kadar savunmada olmalıyız;
Yeni bir hayat tarzına girişmeden veya yeni bir ilişkiye atılmadan, öz güvenimiz ve iç gelişmemiz üzerine biraz çalışmalıyız;
Yeni girişimler hakkmdaki hevesimizin, yakında azalacağını bilmeliyiz. İlk heyecanı atlattıktan sonra, hala aynı hevesle devam edersek bizim için eğitici olabilir;
Kendinize yeni amaçlar edinin ve uygulamak için çaba gösterin.