Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


TILSIMLARIN ALTILISI (DURUM) KULE (MÜCADELE)

TILSIMLARIN ALTILISI (DURUM) KULE (MÜCADELE)

Daha önce dediğimiz gibi durumumuz, kendimizi zengin ve muhtaç görmemize bağlı ve görünen seçim hakkımız var. Belki de problemimizi anlamamız, bakış açımıza ve yaşadığımız ortamda kendimizi, tarif etmemize bağlıdır.

Bu Kule kartı, mücadelemizi temsil ediyor. Bu kart bizi, hangi sahte tahminlerde bulunduğumuzu, tespit etmeye çağırır. Kule, sahte temelden yapıldığına göre (Güçlü temeli yok) ve durumumuzla ilgili her ne kadar yatınm yaptıysak bile zamanımız, kendimizi savunmakla geçirdiğimizde sorun, çözülmez ve felaket demektir.

Pollock, Tılsımlar Altılısı’nı, “Kapı” kart olarak adlandırır. Yüzeyselde bu kapı kartının, kolay anlaşıldığı görülüyor. Fakat tamamen analiz edildiğinde, “Tuhaflık” hissi yaratır.

Pollock’a göre bu kart, insanların ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz şeyleri vermek yerine kendilerine onlan alabilecek şeyler vermeliyiz. Bu, derin ve zor anlayacağımız bir derstir ve uygulanması için, kendimizi bilmemiz ve insan psikolojisini anlama yeteneğimiz önem kazanıyor. Bu ışıkta, büyük bir ihtimalle bu çift kart, kendini aramayı ve tekrar değerlendirmenin getirdiği çileyi, temsil ediyor.