Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tılsımlar Kraliçesi

Tılsımlar KraliçesiBu kart, iş, manevi ve kişisel ilişkilerdeki olgunluğun, ne verebileceğini öğretiyor. Yetenekli iş, sadece bizim olgunluğumuzu arttırmakla kalmıyor, aynca hayatımızın ve toplumun estetiğini de fazlalaştırıyor.

Bu kart, kendi ihtiyacımızı karşılayabileceğimizin ve başkalarının ihtiyaçlarını anlayabileceğimizin, mesajını veriyor. Pratik konularla uğraşmak için gereken olgunluğumuz ve yeteneğimiz var. Böylece, üretken bir şekilde, çalışmamız devam edecektir.

Kraliçenin, Tılsım’a olan ilgisini benimseyebiliyoruz. Bu, fiziksel dünyada huzurlu, rahat ve üretken yaşamamızı temsil ediyor. Kartın konusu, kendimizi ve başkalarını güçlendiren pratik bir şekilde farkında olmaktır.
Bu iki kraliçe, bize kendimizi tazeleyebileceğimizi, geçmiş ve geleceğimizi düşünebileceğimiz, bir yere ihtiyacımız olduğunu söylüyor. Sizin ki nerede ?

Rider Waite’nin Kraliçe’si, gri taştan yapılmış tahtmda oturuyor. (Hikmet ve denge) Elinde tuttuğu Tılsım’a, düşünceli bir şekilde bakıyor. Enerjnin kırmızı renkli elbisesini, gerçeği simgeleyen beyaz giysisinin üzerine giyiyor. Üretken, çiçekli bir çayır üstünde oturuyor. Fikirlerinin üretkenliğini simgeleyen şurup, keçiler ve meyveler, kraliçenin tacını süslüyor.

Ayakları altındaki toprağın renginde olan turuncu bir tavşan, doğurganlığın bir başka sembolüdür. “Kendini bilmenin simgesi” olan arka planda mavi sular ve dağlar, “Muhafaza”yı simgeleyen uzun, yeşil renkli pelerini, (kraliyet ailesinde, taçların altından giyilen şey) bize her ne kadar fiziksel yeteneklerinin olgun olduğunu gösterse de üstün güçlerle, ruhani dengesini aynı sırada koyması için, gelişmesine devam etmesi gerektiğini anlatıyor.

Rider Waite’nin kraliçesi; iç ve dış doğamızı takdir etmemizin, doğru iş ve davranışlarda bulunmamızın, yeteneğimizin ve gücümüze meditasyon yapmamızın, bizi üstün kavrama ve anlamaya götürebileceğini, öne sürüyor.

Robin Wood’un Kraliçesi, etrafındaki çayırın renginde yeşil elbise giyiyor. Mor çizgili giysisi, psikolojisinin, iç ve gerçek saltanatını yansıtıyor. Giysinin üstünden giydiği, kahverengi pelerinin yakası, meyve ve sebze motifleri ile süslenmiştir. O, şimdi olgun uşaktır ve yeteneği ile etrafında bolluğu yaratmayı ve ondan zevk almayı öğretiyor. Üzüm sarmaşığının altmda, yeşil ve verimli bir bahçede oturuyor. Bu üzüm sarmaşığının temelinde, büyüme var. Etrafında büyüyen diğer sarmaşık bitkileri, O’nun tahtını oluşturuyor. Bir başka sarmaşık bitki de hanımelidir ve o, kraliçenin tatlılığını gösteriyor. Wood’a göre, üçüncü sarmaşık bitki, iç gözlemi, dördüncü ise güzelliği simgeleyen yaban asmasını, temsil ediyor. Bunların hepsi, Kraliçenin sıfatlandır.

Wood’a göre, ayağındaki iki yılan ve iki tavşan, kalite ve üretkenliği temsil ediyor. Jungian psikolojisi’nde tavşanlar, genelde İlk anne örneğini, ikiz yılan ise şifayı (Caduceus) simgeliyor. Ayrıca temel kan dalını; enerji, omurga ve şakralara çıkınca, hikmet ve üstün bilince (Bu yılanların sembollerinden, bir tanesi) götürüyor. Yılanların, derilerini değiştiriyor olmaları, kendini yenilemeyi sembolize ediyor. Tavşanlar ve yılanlar, Kraliçe’nin hayat derslerinde, yavaş yavaş veya ihtiyaç olduğunda hızlı ve candan bir şekilde ilerleyebildiğim işaret ediyor. O, sonuçta pratik bir kadındır.

Tılsımlar Kraliçesi’ni Durum için çekmek, aşağıdakiler ortaya koyabilir:
Bakış açımızın; üretken veya üretken olmayan davranışlarımızı ve durumumuzu, hangi açıdan etkilediğini, düşünmeliyiz;
Derin düşünme ve gayretli iş yapma yeteneğini, hafife almamalıyız. Ayrıca uyumsalllığı, gerektiği zaman ve gerektiği yerde kullanmalıyız;
Pratik yetenekleri ve doğal bilim ihtiyacını, hangi aktivitelerin besleyeceyeceğini, incelemeliyiz.

Tılsımlar Kraliçesi’ni Mücadele için çekmekse:
İşimizin ve çabamızın, çevreyle, ne kadar uyumlu olduğunu düşünmeliyiz;
Çabalarımızın getirdiği, iç ve dış refahı anlayıp değerlendirmemiz gerek;
Gelecekte, iç veya dış refah için planlar yapmalıyız, çünkü onlan ayırmamıza gerek yoktur.