Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tılsımlar Dokuzlusu Tarot Kartı

Tılsımlar Dokuzlusuİşte ! Gayretimiz muhteşem bir şekilde sonuç veriyor. Tılsımlar Dokuzlusu, Tılsımlar’m takımın en memnun edici ve zevk veren kartıdır. Bu yüzden, onun konusu, bütünlük ve tamamlamaktır. Bu kart, Tılsımlar Üclüsü’de yaşanan başarının, 3 kere çoğalmasıdır.

Rider Waite’in kadını, yaratıcılığın dişi gücünü temsil eden temsil eden astrolojik işaretlerle süslenmiş, bir giysi giyiyor. Crowley, Tılsım’ları bir 3’lü ve bir altılı grup olarak ayırıyor. Bu, ilk 3’ün çoğalması,”Bayan Dokuzun” iffet, şans ve iyi yöneticiliği ile olduğunu gösteriyor.

O, zarif bir şekilde, bol sarmaşık bitkisinin önünde duruyor. Yukarıya kalkan sol bileğinin üstünde, başlıklı şahin tutuyor. Bazen iç güdüsünü kontrol etmesi ve bu bahçenin yükünün kalkmasını istemesine rağmen, onlar hala elinin altındadır. Bu başlığın kaldırılması, başka çekilen kartlara bağlı. Şahin, sürekli olmayan, yücelen ruhu azaltmanın kontrolünü veya agresif olan enerjisini temsil ediyor. Ayrıca, kendi disiplini temsil edebiliyor; mesela kadının, şahini eğitim için harcadığı çaba. Önündeki minik sürünen salyangozu gözden kaçırmayınız. Salyangoz, dönüşümlü gelişmeyi temsil ediyor.

Kendini başarısına kaptırdığı için salyangozun (Dönemli dönemsel gelişme) çok farkında değil.
Robin Wood’un kartındaki şık kadın, sarmaşık bitki ve gül dolu bir bahçeden üzüm alıyor. Wood’a göre aç gözlü olmadığını göstermek için 1 tane üzüm alıyor. Durumu ve statüsününden memnun olduğu için, yüz ifadesi huzurlu. Saçının bağlı olması, kontrollü olduğunu gösteriyor. Mor eteği, alt ve kalın şakrası, epeyi geliştiğini simgeler. Ayrıca beyaz, kırmızı gömleği davranışlarındaki cesaret, iffet ve doğruluk simgeler.

Sol kolundaki Venüs eldiveni ve üstünde duran şahin Wood’a göre, bu bahçede ve bahçe için gereken iş sayesinde, kendi kontrolünün geliştiğini gösteriyor.

Tılsımlar Dokuzlusu’nu Durum için çekmek, aşağıdakileri ortaya koyabilir:
Başarıyla sonuçlanacak, dış kazanç durumumuza göre fikirlerimi
zi tertiplemeli veya durumumuzu ele almalıyız;
Sorununumuzu çözme yeteneğimiz olduğuna inanmalı ve güvenmeliyiz;
Yeterince başarılıyız ve kendimizi arada sırada serbest bırakabiliriz.

Tılsımlar Dokuzlusu’nu Mücadele için çekmekse:
Bahçıvanlık veya doğaya yakın, bir görev bulmayı düşünmeliyiz;
Kendimizi geliştirme görevinde bulunuyoruz. Sadece hırsımız ve sadakatimiz, bunu iyi sonuçlandırabilir. Seçimimizi, başkalan anlamıyorsa ümit kesmemeliyiz;
Kalbimizin arzusunu dinlemeliyiz fakat bunu yapmak için, zor işe hazır olmalıyız. Sadece arzuyla bir şey elde edemeyiz.