Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Terazi burcu ve karma

indir (1)Terazi burcunun karmik görevi çatışma olan alanlarda uyum ve huzuru yaratmak, aykırılıklarda orta yolun bulunmasını sağlamak, adil ve hoşgörülü tavırları ile içinde bulunduğu ortamın enerjisini yumuşatmaktır. Buna hizmet eden bir yaşam kurmaları, ruhun amacına ulaşması için önemli olacaktır.

Önceki yaşam deneyimlerinde buna pek çaba sarf etmek zorunda kalmadığı için, tecrübesizliğini örtmek adına, uyum yaratmaktansa uzlaşmazlığı görmezden gelmeyi tercih edebilir. Ancak bu kez, kaçmaması ve aksine nasıl yapıldığını öğrenip diğer insanlann da enerjisini olumlu yönde değiştirmesi gereken bir yaşam deneyimindedir. Terazi enerjisi yoğun olan ruhlar için sosyal çevresinin beklentileri çok önemlidir. Kimseyi kırmak ve tabii ki hiç kimseyle arasının bozulmasını istemez. Halbuki buradaki ana amaç ilişkilerini zarar görmekten korumaktır. Önceki tecrübelerinde “ben” diyen model bu yaşamda bir başka şekle bürünmüş ve aynen devam etmektedir. Yine olayın özünde kendi huzuru vardır.

Artık yapması gereken kendisi gibi olmaktır. Söz konusu olan tam ve gerçek huzuru yaratmak için mücadele etmesi gerekiyorsa bundan kaçınmamalıdır. Dengeyi yaratmak için gereken nezaket, adil olma meziyeti ve şirinlik bu yaşamda kendisine bahşedilmiştir. Sadece objektif bakabilen yüreğini, haklı olana hakkını teslim etmek adına kullanması gerekmektedir.

Yaşamı paylaşacağı ruh eşlerine ihtiyacı fazladır. Adeta uçmak için diğer kanadını arayan melekler gibidir. Eğer içsel huzuru yakalamakta zorlanmış ise bu yol arkadaşlannı özenle seçmelidir. “Ben” yerine “biz” demeyi öğrendiği bu yaşamında eğer el ele yürüdüğü kişi hayatı zorlaştıran bir kişi ise o zaman ana hedefine ulaşmak zorlu bir parkur haline gelebilir. Gerçek sevgiyi idealize edeceği ve birlikte gerçek romantizmi yaratacağı bir eş ile birlikte yayacağı enerji diğer ruhlara da “biz” diyebilme adına motivasyon yaratacaktır.

Ruhsal dengeyi yaratma çabasının yanı sıra, Terazi burcu insanı aynı zamanda fiziksel uyum ve estetik adına da gayret göstermelidir. “Ben buyum, beni böyle kabul edin” diyen tavırlann yerine, bu yaşamda, diğer insanlann beğenisinin önemini fark etmesi gerekmektedir. Birlik ve huzur bilincini, uyum ve denge çabasını geliştirirken, ruhunun önceki, yeri geldiğinde bireysel emellere odakla nabilen parçasını yok sayarsa, terazinin kefesi bu kez ters yönde bozulacaktır.