Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Terazi Burcu Özelikleri

Terazi

indir (1)Teraziler aura yelpazesinin kurallara boyun eğmeyen üyeleridir ve son zamanlarda sayıları oldukça artmıştır. Genellikle yalnız başlarına yaşayan garip kişiler olarak görülürler. Hayata farklı ve alışılmadık bir pencereden bakarlar. Toplumun koyduğu kurallara ayak uydurmayı tercih etmezler. Bireysel düşünmeye yatkın bu kimseler sürüyü takip etmenin sıkıcı ve kısıtlayıcı bir hareket olduğunu düşünürler. Kısıtlamaların ve sınırların ötesinde yaşamayı yeğlerler. Emsallerinin üzerlerinde oluşturacağı baskı onlara etki etmez. Kendi davullarının ritmine kulak verirler.
Teraziler çok zekidir. Ayrıca yenilikçi, yaratıcı ve yeni çıkan cihazlardan ve buluşlardan etkilenen kişilerdir. Kendileri de çoğunlukla mucit olan Teraziler bir işi yapmanın yeni yollarını keşfetmeyi severler. Tuhaf ve tartışmalı nesneler yaratmaktan, iddialı ve modaya uygun ve hatta modanın ötesinde şeyler ortaya çıkarmaktan hoşlanırlar. Hayal güçleri sınır tanımaz. Ama yine de sadece dünyadaki elle tutulur olanla uğraşırlar. Somut bir maddeyi alıp onu insanların normal olarak gördüğü şekillerin ötesinde farklı şekillere sokmayı severler. Sanatları emsalsiz ve egzotiktir.

Güç sahibiyken Teraziler kendi tarzlarını oturtacak isteklilik ve cesarete sahiptirler. Değişimi, geleneksel ve olanın ötesine geçmeyi severler. İnsanları şaşırtmayı, onları sıradan ve monoton yaşantılarından silkelemeyi severler. Mesela, Teraziler üzerlerinde kabile kıyafetleri ve Kızılderili tarzı saçlarıyla sokakta dolaşabilirler. Genelde diğer insanların Terazilerin yaşadığı hayatı yaşamaya istekleri ya da tahammülleri olmaz. Teraziler alışılmadık fikirler üzerinde çalışır, sadece tecrübe etmiş olmak için yeni şeyler denerler. Güç sahibiyken Teraziler kendilerini kabullenir, kendilerine değer verirler ve başkalarının da bunu yapmasına izin verirler. Genelde mutlu, iyimser ve hayata mizahi bir bakışla bakmayı tercih ederler. Bu benzersiz kişilikler güçlü bir iradeye sahiptirler ve hayatı tamamen kendi istedikleri gibi yaşamaya bakarlar.

Güçten düştüklerinde Teraziler kendilerini umutsuz, soyutlanmış ve yalnız hissedebilirler. Kalabalığa ayak uydurmak onlar için dayanılmazdır ve şiddetli depresyona yol açabilir. Güçten yoksunken, Teraziler meraklı, yenilikçi tarzlarına sadık bir şekilde yaşamazlar. Bu da kendilerine saygıda azalma, sıkıntı ve umutsuzluk yaratır. Artık zevkli bir deneyim değil bir yük ya da bir ceza haline gelen hayata karşı duydukları arzuyu kaybederler. Gücü ellerinde tutmak için Teraziler kendilerin sevmeli ve kabul etmeli, kendilerine farklı olmak konusunda özgürlük tanımalı, hayata kendilerine özgü alışılmadık pencerelerinden bakmalı ve yaratıcı dürtülerinin sesini dinlemelidirler.

Sıradışı davranışlarından ötürü Teraziler, davranışlarının dikkat çekmeyeceği ve uymak zorunda kalacakları kuralların olmadiği kalabalık şehirlerde yaşamayı tercih ederler. Kurallar ve beklentilerle kısıtlanmak istemezler. Yapı insanı değildirler. Ne takipçidirler, ne de lider olmanın sorumluluğunu almak isterler. Kendi düzenlerini oluştururlar, kendilerini ve başkalarını eğlendirir, sonra yine kendi yollarına giderler. Ancak kanıksanmış kısıtlama ve kurallardan ibaret bir duvarda delikler açarak lider konumuna geçerler. Bu sınırların dışına çıkarak, diğerlerini de kendi kendilerine koydukları bu kısıtlamaların ötesine geçmeye teşvik ederler.