Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tatot Kartı Para Kralı

Para Kralı

Burcu: Boğa (21 Nisan 21 Mayıs)

Süre: Yıl

Pratik zekânızı ve pragmatik ilerleme yeteneğinizi gösterin. Başkalarının gerçekçi olmayan isteklerine karşı kendinizi sınırlayın. Fakat aşırıya kaçan kendi arzularınızı ve rüyalarınızı da dizginleyin. Sabırla ve hatta biraz ölçülü, ama yapılabilir olanın gerçekçi yolundan gidin. Olasılıkla şimdi, yaptıklarınızın meyvelerini toplama zamanıdır. Para Kralı toprak elementinin eril yönünü simgeler. Dolayısıyla mala, güvenliğe ve taşınabilir değerlere düşkünlüğümüz anlamına gelir, gerçeklik duygumuzu temsil eder.

 

 

Onun için sözler, dilekler ya da iyi niyetler değil, eylemler önemlidir. Süreklilik, kararlılık çabamızı ve aşinanın güvenli tekerrürünü ifade eder. Aynı zamanda hem uygulanabilir ve işlevsel olana ilişkin keskin bir sezi, hem de iyi iş yapabilmek için uygun fırsatlara ilişkin içgüdüsel bir sezgi barındırır. Zaman bilincimizi, kalıcı değerlerin yalnızca yavaş yavaş olgunlaştığını bilişimizi vurgular ve de sabırla beklemeye ve hiçbir şeyi aceleye getirmemeye hazır oluşumuzu gösterir. Bundan da öte Para Kralı hayattan zevk alan doğamızın, keyfi ve arzu dolu doyumu arayışımızın ifadesidir.

 

 

Gölge yanında doymak bilmez şehvet düşkünü, acımasız pazarlıkçı ve şişman tembel, Gonça rov’un dahice tasvir etmiş olduğu gibi “içimizdeki Oblomov” anlamına gelir.İş yaşamında bu kart her şeyden önce güvenlik arayışımızı ve sağlam ve kalıcı olana değer verişimizi gösterir. Bir çiftçi, bir işçi veya bir bankacı örneğinde ifade bulduğu biçimde, sabır ve büyük bir sebatla bağlantılı olarak, çalışma neşesi, sağlıklı bir iş anlayışı anlamına gelir. Para Kralı finansal olarak deneyimlidir, uygun fırsatları kavramak ve kullanmak ve şarlatanların tekliflerinin foyasını ortaya çıkartmak ve reddetmek için içgüdüsel bir sezgiye sahiptir. Sağlıklı bir ekip ruhu vardır ve sadece istisnai hallerde “yalnız savaşçı’dır.Bilinç düzeyinde bu kart gerçeklik anlayışımızı düzelttiğimizi ve fazlasıyla üstün asil hedeflere gıpta etmek yerine, kendimizi yapılabilir olana doğru yönelttiğimizi gösterir. Bir yandan gerçekçi ve kalıcı bir dünya görüşü için çaba gösterdiğimiz, diğer yandan da dileklerimizi ve iyi niyetlerimizi gerçekleştirmeyi amaçladığımız bir zaman süreci demektir.

 

 

Kurnaz Para Kralı kartı somut sonuçlar ve hareketler önümüzde duruyor demektir. Büyük hedefe (şu an için) başka türlü ulaşılamayacağını farkettiğimizde, yolu ustalıkla küçük adımlarla (tümüyle doyuma ulaşarak) ka tetmemiz anlamına gelir.Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart bizim için kararlılığın, olgun ilişkinin, güvenilirliğin, bağlılığın ve sıcak yakınlığın çeşitlilikten ve yeninin cazibesinden daha değerli olduğu anlamına gelir. Tam bu alanda kartın hayattan keyif alan ve rahatına düşkün yönü özellikle ifade bulur. Güvenlik gereksinimimizin tehdit altında olduğu durumlarda, bu kart kuşkusuz tehlikeli bir kıskançlık şeklini de gösterebilir.

Para Kralı Düz Açılırsa

Bu kral iyi bir mali danışmandır, pratik ve güvenilir bir kişidir. O sağlam bir kişidir, sakindir, ama inatçıdır (boğa başlı). İş hayatında, bankacılık alanında ve satış mümessilliği konusunda deneyimlidir, iyi bir iş adamıdır, ailesine ve arkadaşlarına yardım eder.

Para Kralı Ters Açılırsa

Bu Boğa burcu kralı bencil, tembel, alavereci ve parayı beceriksizce kullanan biridir. Lüksü sever, sadece zevke önem verir. Dürüst ve yasal olmayan işlere eğilimi vardır. Sağlık sorunları olabilir. Ters açıldığında pozitif veya negatif bir Boğa dişisi de olabilir. mümessilliği konusunda deneyimlidir, iyi bir iş adamıdır, ailesine ve arkadaşlarına yardım eder.

(3) Yorum Ekli

  1. Avi Emiroğlu01 Aralık 2015 Cevapla
    Ben nişanlıyım 43 yaşındayım …
  2. serpil20 Aralık 2014 Cevapla
    İs ve birliteligim nasil olacak
  3. aygün25 Eylül 2013 Cevapla
    geleceyi bilmek

13 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)