Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot’ta İmparator Kartı Yorumu

İMPARATOR

İmparator, kendini kontrol eden, akıllı ve disiplin kullanmadan gelen gücü simgeler. Yönetme yeteneği ve gücü hakketmiş; O, bilim ve kişisel tecrübesiyle yönetir. O, “Yüksek mahkeme” dir ve O’nun konusu, mantıklı ve akıllı otoritedir.

RiderWaite’in tarot İmparator’u, koçbaşıyla dekore edilmiş bir tahtta oturuyor. Bu kafalar, portakal rengi gökyüzü ve arkasındaki dağlar, canlılığı ve gücü simgeler. Kırmızı paltosunun altında, silah var. Ö, gerekirse kendi prensiplerini korumak için, savaşa hep hazırdır.

Robin Wood’un İmparator’u, tahtında oturur, mor başlık takmış (Kraliyet ve otoriteyi simgeler), kenarlarında kakmayla yapılmış (Asalet ve ayartılamazlık simgeleri) ve etrafında, altın para var. Tahtın kolundaki koç kafası, kuşakdaki tasarımın aynısıdır ve bu temel şakrası nın seviyesinde asılıdır. Pantalonu kırmızı, temel şakra ile bağlı olan renk. O, kendini muhafaza etmesinin temel canlılığı ve yeteneğiyle, İmparator’u, durum için çekmek aşağıdakileri ortaya koyabilir:

a. Durumumuzla ilgili birşey, mesela işletme yönetmen vs gibi bir eril otoritenin karan veya kanaatine bağlıdır,

b. Bizim ihtiyaçlarımız, arzularımız, beklentilerimizle ilgili kanaatimiz ve tüm bunlara göz atmamız. Ayrıca durumumuzdaki rolümüzü tespit etmek için yapmamız gerekecek

c. Durum çok veya az düzenli.

İmparator’u Mücadele için çekmekse:

a. Babamızla veya babayı temsil eden biriyle olan ilişkimizi düzeltmemiz gerekecek, çünkü bu ilişki, büyük olasılıkla, durumuzla yakından ilgili.

b. Bizim güçlü eril enerjimizle, irtibat kurmamızı ve onun duruma el atmasını sağlamalıyız;

c. Doğru ve yanlış inançlarımız üstüne dayanarak, kesin ve emin karar almalıyız.