Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


TAROT’TA HİEROPHANT (KAHİN)

HİEROPHANT (KAHİN)

Kahin, eski kültürler ve adetlerin gardiyanı ve ruhani bilimin kullanım öğretmenidir. Waite, kesin inançlarımızı temsil etmek için tasa nm etmiştir. Tek istediği, ikili düşünceyi ve bu düşünceye isyan edilmediğini, son söz olarak göstermekti. Zamanla, bu kartın anlamı yumuşadı; iç ve dış dünya düzeni arasındaki köprü ve bizim ahlaki kodlanmızı genişletme gücümüzün belirtisi, oldu. O yüzden, Kahin’in en önemli konusu, “İç öğretmen”, yani, otoriter, sorgulayan, düşünen, inceleyen ve bize, onunla hayatımızı yaşayacağımız, kendi ahlaki merkezimizi oluşturmamızı sağlayan, olmasıdır. Kahin, bizi, “Büyük çerçeveli aramamız, neden ve ne için yerine, hayat anlamlan araştırmamız için teşvik etmektedir.

RiderWaite’in kartında, Kahin’in ayağında ona olan düşkünler, topraklı aşk/sevgi (Kırmızı güller) ve ruhani emmesi (Beyaz zambaklar) simgelerler. Adetler ve inançlar, Kahin’in etrafındaki taşlarda, fakat, “Siyah” ve “Beyaz” konuları “Gri” ye çevirir. Kraliyetin anahtarı ayakları altında. Boğazındaki ve ayağındaki gözüken mavi elbise, O’nun bize inançlar öğretebilmesine rağmen, bilinçaltı, vahşi ve batıl inançların, nasıl çalıştığını gayet iyi bildiğini, gösteriyor. O, “Dini gücünün” kırmızı paltosuyla ve “Yöneltmenin” beyaz kuşağı ile insanın karakterini inceleyip, kontrol edebileceğini gösterir.

RiderWaite’ deki Kahin’inin muazzam giysileri, şimdi, güllerle ve zambaklarla dekore edilen, başarıyı simgeler. Robin Wood’un Kahin’in ise, giysileri çok ciddidir ve O’nun amacı, çocuklara, doğru hareket ve düşünce ile dengeli hayat yaşamayı başarmış olan büyüklerin, yolunu izlemelerini, öğretmektir. Çocukların güler yüzleri, bizim içimizdeki çocuk, üst otoritenin karşısında, hep yaramazlık yapacağmın gösterisidir.

Kahin’in boğazındaki, “Gerçeğin” beyaz önlüğü, bizim sorularımıza doğru cevap vereceğinin belirtisidir. Şahsiyetimizin, hem dişi, hem erilin ikili tarafı, “Papazın” (Bazen adlandınldığı gibi başka destelerde) arkasındaki olan direklerdeki kafalar ile simgelendi. Eski Yunanlı anımsayan, direklerin üstünde bulunan manzaraları, günümüzdeki davranışlarında kullanmasa bile, Kahin’in, eski adetleri ve mitolojileri hatırlayan bir öğretmen, olduğunu gösterir.
Kahin’i, Durum için çekmek aşağıdakileri ortaya koyabilir:

a. Otoriter bir öğretmen veya patron (İyi veya kötü) bizim durumuzda bulunuyor;

b. Durumun uyuşmaz taraflarından bir kısmının sebebi, iç ve dış, özel ve açık olan ihtiyaçların belirtisi, prensipleri ve iş birliği yapma tarzında, birbirlerine uymazlık olması.

c. Sert veya “beyazsiyah” düşünce tarzı, bu durumu etkilieyebilen birinin tarafından, daha yaratıcı ve geniş bir fikir verebilir.

Kahin’i, Mücadele için çekmekse:

a. Durumu etkileyen, kanunun kademelerini, iyi kavramamız gerek;

b. Vicdanımızı dinlemenin zamanı gelmiştir;

c. Daha üstün ve tecrübeli birinden, tavsiye ve kefalet almamızın, bize faydası olacaktır.

(6) Yorum Ekli

 1. DEvlet04 Mart 2018 Cevapla
  Soru sormak istiyorum;
  Benim çok sıkıntılarım var nezaman kurtulacam sıkıntılarımdan?
 2. DEvlet04 Mart 2018 Cevapla
  Diğer arkadaşlardan dinlediğim yorumlarda güzel ve etkili.
 3. rabia14 Eylül 2014 Cevapla
  baktırmak istiyorum
  • Ozgul02 Temmuz 2017 Cevapla
   Ücretsiz mi
 4. ervin korhan12 Eylül 2014 Cevapla
  ilerde ne olacagıma duymak istiyom
 5. ervin korhan12 Eylül 2014 Cevapla
  fal bakmak

10 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)