Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


TAROTTA GÜÇ KARTI

GÜÇ

Güç, temel kişiliğimizin özelliklerini değiştirmek ve düzeltmek için, ilk fırsat yaratır. Bu, ihmal edilmemesi gereken bir sıfattır. O ve ona bağlı olan dayanma gücü ve hazım özellikleri, bize herhangi bir durumu atlatmamızı sağlayacaktır. Tüm bunlar bize, bir projenin bitmesine ve amacımıza ulaşana kadar, devam etmemiz için yardımcı
olacaklardır. Güç kartının konusu, kuvvetli, bazen zıt olan duyguların farkedilmesi, kabul edilmesi ve dengenin sağlanmasıdır. “Doğru” güç, doğru zamanda bizim, alemimizi kontrol etmemize yardımcı oluyor.

RiderWaite’deki Tarot kartta, dişi temel enerji, temel içgüdü ve erilin hayvanca enerjisini uslandırıyor. İffetli bakire, amacın beyaz giysisi ile eğilmiş, yanındaki hayvanı okşuyor.

Bu kartın bize olan mesajı, içimizdeki “Hayvanı” sakinleştirip, uslandırmak için yeterince kudretimiz olduğudur. İkili niyetimiz kontrolün altında. Aşkın güllerini, kadının beline sanyor ve aşağı kadar iniyor, eneıjilerimizin dengesini korumak ve onları güçlendirmeye çalışmamızı simgelerler. Robin Wood tarot destesindeki kartta olduğu gibi, çiçekli taç takıyor, kadının üst merkezleri doğa ve doğal güçlere yakın olmasını simgeler.

İkisinin beraber güvende olduklarını, aslana göstermek için kadının elleri yumuşakça, aslanın güçlü çenesine sarılıyor. Aslan, kuyruğu ayaklarının arasında, korkak veya teslim olmuş değildir; sadece, kadını onore ediyor. Bu olay, bereketli, gelişme fırsatı bulunduğu yerde, bir sahada oluyor. Arkasında, büyüleyen bilincin dağları bulunuyor.

Robin Wood’un kartı daha samimi bir biçimde. “Arzularından bahset bana, benim tatlı hayvanım”. Kadın, eril enerjisini, bu amaç için toplanmış çiçeklerle ve kokularla, onu tımarlar ve onore eder. Beyaz elbisesinin (İffet) katlarında, daha çok çiçek var ve bu, genç ruhunu (Bahar çiçekleri) paylaşmaya hazır olduğunun simgesidir. Amacına ulaştığının ispatı, aslanın yelesinin etrafındaki çiçeklerdir. Kadının güçlü çenesi ve yumuşak gülüşü, kendisinin dengeli ve eşit bir partner olduğunu onaylıyor.

Apoletleri, bu olayı daha önce yaşadığının tespitidir. Onları ve meşe ağacının yeşilliği, (Güç, dayanıklık ve zaferin simgesidir) devam eden, belki de mevsimlik, yenilenmesi gereken bir ilişkiyi simgeler.