Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Yorumlarında Zamanlama

İçeriden BilgiTarot yorumlarında, er ya da geç ‘ne zaman’ sorusu ile karşı karşıya kalacaksınız. En uzman tarot yorumlayıcılan, olgulara ilişkin zamanı kartlara uygulamanın çok zor olduğunu ve genellikle de bunun mümkün olmadığını onaylarlar. Uzun senelere dayanan deneyimlerimden sonra, bunun altında yatan birkaç neden olduğu sonucuna vardım.

Günlük yaşamlarımızda, günleri, aylan ve yıllan düzenleyen saat ve takvimler kullanırız. Bu anlamda zaman, sadece düşündüğümüzde farkına varabildiğimizde, tanımlayabildiğimizde ve ölçebildi ğimizde var olabilir. Fakat, yine de bilim adamlanna sorduğunuz da, göz kamaştırıcı zaman ölçerlerle karşılaşırsınız. Bizim burada sözünü ettiğimiz zaman, daha esnek bir kavram rüyalarımız bize saatlerce sürüyormuş gibi gelir, fakat sıradan bir saatin düzeninde bu süreç, birkaç dakika ya da saniyeyi geçemeyecektir. Ve zamanın aşk ve yaratıcılıkla dolduğunda nasıl da hızlı aktığını ya da sabırsızca bir haber beklerken nasıl da donduğunu kim inkar edebilir? İçsel dünyalarımızdaki takvim, yaşam içinde farklı zamanlarda hep farklı hızlarda akar!

İnsanların içindeki zamanın, yaşadıklan olaylara göre hızlı ya da çok yavaş aktığını gözlemledim bugüne dek! Genel bir rehber olmasına adına şunu söyleyebiliriz: Asılmış Adam, Ay, Ermiş ya da çoğu kartın tersi, birey daha çok ruhsal ve içsel gelişmesi üzerinde odaklandığı için dünyevi olguların yavaş ilerlediğini ileri sürer. Kader Çarkı ve Asaların büyük çoğunluğu hızı ve enerjiyi belirtir dışsal inanılmaz bir hızla birbirini takip eder, yeni insanlar, yeni yönelimler hızla akı yordur zaman içinde ; böyle anlarda içsel dünya adeta uykuya dalmış gibidir!

Tüm bunları akılda tutarak, deneyebileceğiniz basit metodalr vardır. İlk metod, Küçük Arkana takımlarının İkililerini, Üçlülerini ve Dörtlülerini kullanır. Kartların her biri, aşağıda tabloda gösterildiği gibi, belli bir ayı temsil edebilir.

Sorularınız üzerinde odaklanarak, tüm desteyi karıştırın. Desteyi üç kümeye keserek, yeni bir düzende bir araya getirin ve kartlan destenin en üstünden başlayarak açmaya başlayın. On üç kart sayın, bu sırada sadece yukanda belirtilen kartlardan biri geldiğinde durun. Bu kart sorunuzun cevabı olacaktır.Ömeğin, Asalann İkilisi Haziran ayma tekabül eder. Eğer yukanda belirtilen kartlardan hiç biri çıkmaz ise, bir kez daha on üç kart sayarak devam edin.

Eğer aylara ait kartlardan biri hala belirmemiş ise, üçüncü kez saymaya devam edebilirsiniz, fakat bir gecikmenin daha yenilenebileceğine ve cevabın güvenilir olamaya bileceğine hazır olun. Sorunuzun cevabı kesin olmayabilir, belki de hiçbir çözüme gidemeyebilirsiniz.

İkinci metod, sadece Küçük Arkana’yı kullanır. Kartlan kanştı nn, kesin ve yeniden biraraya getirin. Dört takımdan birinin Birlisine rastlaymcaya kadar kartlan açmaya devam edin. Eğer kart, ters gelmişse sorunuzun cevabı ‘hayır*, düz gelmiş ise ‘evet’ olacaktır. İlk kümede Birli belirmez ise, ikinci kümeyi de sayabilirsiniz ve gerekirse üçüncü kümeyi de! Eğer hiçbir Birli açılmamışsa, bunun anlamı gizli faktörler sonuca etki ediyor demektir ve kesin bir cevap almak henüz mümkün değildir. Mevsimlere ilişkin bağlantılan kullanarak, isteminizi ne zaman elde edebileceğinizi belirleyebilirsiniz. Örneğin, Düz Tılsım Birlisi, sorunuzun kış mevsiminde olumlu olarak çözüleceğini belirtirken, ters Asa Birlisi yaz mevsiminde hayal kırıklığına uğrayacağınızı ileri sürer.

Yeniaya benzeyen bu şekilde, beş, altı, yedi ve hatta onaltı kart kullanılarak açılabilen bir açılım gösteriliyor. Biz burada, aya özgü titreşimlere sahip, mistik 7 rakamını kullanıyoruz. ‘ Bu işe başvurmalı mıyım?’ gibi doğrudan sorulara açık cevaplar vermek istediğiniz de Atnalı açılımı size oldukça yararlı olacaktır. Olgulann ya da etkilerin daha geniş anlamda görünümlerine ihticmız olduğunda ise Roman ya da Horoskop Açılımlarını kullanmanızı öneririz. Bu açılımda, konumların her biri farklı bir etki alanına sahiptir ve yorum yapacağınız kesin bağlama göre anlam değişecektir.Bu açılımdan en iyi sonuçları alabilmek için, konuların kesin olmasına oldukça fazla ihtiyacınız var soruyu önce belli bir yere yazmak size bu konuda yardımcı olabilir. Bazı durumlar oldukça karışık olabilir ve dolayısıyla tüm seçenekleri ‘ açıklayabilmeniz için birden fazla soruyla karşılaşabilirsiniz. Birkaç kez ’evet’ ya da ‘hayır’ cevabı verilebileceği için sorularınızı tablola makta yarar var.