Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Savaşarabası Mücadele Kartı

Savaşarabası Mücadele

Savaşaraba’sını, Mücadele için çekmekse:
a Durumun içine ne kadar hapsedildik? Daha çok bağımsız mı olmamız gerek? Başkaları bize çok mu bağımlılar? Onların bazı kendi sorumlulukları üstümüzden almalarına ihtiyacımız var mı?

b Belki beyinsel açıdan epeyi şaşırmışız. Konsantre olmamız gerek. Dikkatimizi dağıtan şey, dışardan mı içten mi?
cİyi olan bir yönlenme yok bizde. Bir plan veya amaç yapmamız gerek ve enerjimizi, onu gerçekleştirmek için kullanmamız gerek.

Majör Arcana’nın birinci destesini özetlemek gerekirse, kendige nişleme yolculuğumuza Deli’nin davranışıyla başlıyoruz; yani bilgisiz, saf ve herşeye yeni bir bakışla bakmanın yeteneği.

İçimizdeki Büyücü, içimize girip ve daha üstün güçlerden, bizi amacımıza ulaştıracak yardımı istememiz için güven veriyor. Başrahibe’nin özelliklerine sahip olduktan sonra, bizi ve evreni etkileyen fikirleri ve güçleri düşünebilir ve onları arzu ettiğimiz gibi kullanabiliriz.

Imparatoriçe, bizim yaratıcı ve doğurgan, bolluğa (doğa ile irtibatımızı kesmediğimiz halde) götüren, yönümüzü temsil eder. Ona ilaveten Imparatoriçe, “Annelik” duygusu içeriyor. Bizim İmparator da olan özellikleri, otoriteden öğrenmemizi ve güvenmemizi sağlıyor. Ona ilaveten İmparator, bizim “Babalık” enerjimizi, ayrıca bizim aklımızı ve mantığımızı kullanmamızı temsil eder.

Kahin’in özelliklerini taşıdıktan sonra, kiliseye özel ve ruhani dersleri anlama ve öğrenme yeteneğine sahip oluyoruz. Aşıklar’ın özellikleri ise bize, içimizle ve başka insanlarla iyi bir ilişki kurmamızı sağlar. Savaş Arabası bize, güvenceyle, yolumuza devam etmemizi sağlar ve Aşıklar’m kartı gibi bize, Jungian analist olarak adlandırılan “Zıtlann gerginliği”ye yüzleşmemiz ve üzerine gitmemizi sağlar.

İLK ÖRNEKLERİN TEMEL ÖZELLİKLERİNDEN ARINMAK
İlk örneklerden yedi tanesinin, temel özelliklerinin her biri ile donatılmışken, bu özellikleri aramadan hayatımıza devam ediyoruz. Bu bölümde, bahsedeceğimiz, 7 Majör Arcana kartlarının içinde olan fikirler ve davranışlar bizi yakından etkilemeye devam ediyor.