Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


TAROT SARAY KARTLARI ÖZEL BİLGİ SUNAR

SARAY KARTLARI ÖZEL BİLGİ SUNAR

Her bir takımda dört adet saray kartı vardır: Uşak, Şövalye, Kraliçe ve Kral. Saray kartları hakkında Tarot yazarlarının yazdıklarına göre, çeşitli insan karakteristiklerini temsil veya resmettikleri kabul edilir.

Uşaklar örneğin, geleneksel olarak iletişimi, bazen de düşüncesizce karşılıkları sembolize ederler. Aynı zamanda yeni bir çalışma devresini veya böyle bir çalışmaya katılımın düşünceli bir kararını temsil ederler.

Şahlanmış atlar, şövalyelerin, başlamaya ve devam etmeye karar verdiklerini simgeledi.

Dik başlı aktiviteyi, sıklıkla cesaretli bir tabiatı temsil ederler. Hedeflerine ulaşmaya öyle dalmışlardır ki, kendi özel takiplerinde Şövalyeleri izlemek çok zordur.

Kraliçeler besleyicilik sunar ve Krallar güçlerini ve otoritelerini dışa doğru gösterirlerken onlar iç kontrolün modelleridirler. Krallar “kurallarla oynamak” zorunda olduklarını ne kadar fazla hissettiklerinde, bize kendimizin belirlediği şartlara yakalandığımızda veya katı hareket ettiğimizde bizi temsil ederler. Kraliçeler ise sahnenin arkasında hareket ederler ve güçlerini daha sessiz, sıklıkla, dolayısıyla daha seçici ve başanlı olarak kullanırlar.