Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Para Kraliçesi

Para Kraliçesi (Tılsım)

Para Kraliçesi

Burcu: Başak (24 Ağustos 23 Eylül)

Süresi: Yıl

Para Kraliçesi toprak elementinin dişil yönünü simgeler ve kararlılık, iyi huyluluk, güvenilirlik, gerçekliğe yakınlık, gayret, üretkenlik, duygu ve tensel haz anlamına gelir. Doğaya ve verimli toprağa ilişkin, en iyi şekilde köylü bir kadın tasvirinde netlik kazanan, iyi bir içgüdüsü vardır. Ancak aynı zamanda maddî değerler için kuvvetli bir duygu geliştirebilir ki, bu da keskinlik ve sağduyu bağlamında Bertolt Brecht tarafından askerlerin seyyar satıcısı “Cesaret Ana” ile ifade edilmiştir.

 

 

Doğurganlığı ve duyusallığı onun hem büyük bir ailenin düşünceli anası, yetenekli sanatçı, hem de hayatın tüm eğlencelerine açık ve duyarlı şen kadın olmasını sağlar. Bu özelliğin aşırıya gitmesi sert katılaşmaya veya vurdumduymazlığa, zevk ve sefaya düşkün kayıtsızlığa yöneltebilir.İş yaşamında bu kart pratik becerilerimizi kanıtlamakta olduğumuzu, günlük iş hayatımızı gayret ve sabır, aynı zamanda da yaratıcılıkla sürdürdüğümüzü ve görevlerimizi başardığımızı gösterir. Para Kraliçesi hem çalışma yöntemini, hem de meslekî gelişmeyi tanımlayan güvenilirliği ve dayanıklılığı gösterir. Burada olağanüstü başarılar ya da hızlı yükselmelerle değil, daha ziyade “olmaya bırakabilmek” kararlılığı ve becerisiyle (C.G. Jung) ilgilidir.

 

 

 

Bilinç düzeyinde Para Kraliçesi hayatımızda kalıcı bir yer alacak olan bir şey için kuluçkaya yattığımız bir evrede olduğumuzu belirtir. Bununla birlikte başkalarından gelen uyarı ve dürtülere açığızdır, ancak bunları gene de gerçekliğe yakınlıkları ve yapılabilirlikleri açısından ciddi şekilde sorgularız. Böyle zamanlarda soyut kavramlardan veya moda eğilimlerden ziyade pratik önerilerden ve hayat tecrübesine sahip olgun bilgelikten ilham alırız. Buna rağmen bu aşırı ciddi ve yavan bir yaşam tarzına dönüşmez. Aksine: Para Kraliçesi ona sıcak, neşeli ve kesinlikle bereketli bir ifade veren duyusal bir hazzı temsil eder.Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart samimi bir mutlu duyumsallık ve yaşama sevinci evresi anlamına gelir. Bunun ötesinde bağlılığı, kararlılığı ve sıcaklığa ve güvene duyduğumuz özlemi gösterir. Bizim evlenmeye ve bir aile kurmaya hazır ve açık olduğumuzun işareti de olabilir.

Para Kraliçesi Düz Açılırsa

Kraliçe para kazanmakla ve aynı zamanda da sağlık konularıyla ilgilidir. O, idealist ve mükemmeliyetçidir. Bu kraliçe çok çalıştıktan sonra iyi bir ürün almacağını gösterir bize. Bu kart hamilelik olasılığını, aileden veya arkadaşlardan hediye alınacağını veya cinselliğe odaklanmayı işaret eder.

Para Kraliçesi Ters Açılırsa

Bu Kraliçe müsrif ve tembel biridir. O, yüzeysel bir arkadaştır, kendine güveni azdır ve yargılayıcı bir tavrı vardır. Ters açılan para kraliçesi tedirgin ve kendini kusurlu hisseder. Soğuk ya da fazlasıyla cinselliğe düşkün biri olabilir. Sağlıkla ilgili sorunları ya da az parası olabilir. Bu kişi pozitif veya negatif bir Başak erkeği de olabilir.

(2) Yorum Ekli

  1. merve16 Şubat 2016 Cevapla
    Merve dogan 21 yas bekar . gelecekete zengin olacak miyim dedim ve para kraliçesi kupa kraliçesi ve para altılısı kartlari cikti ne anlama gelir tesekkurler
  2. Kardelen20 Şubat 2014 Cevapla
    Ev sahibi olabilecekmiyim

10 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)