Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Ölüm Kartı

Ölüm

Anahtar Kelime: Dönüşüm

Burcu: Akrep

Elementi: Su

Olumlu Özellikleri: Yenilenme, sonlar ve başlangıç1ar, yok ediş, yeniden doğuş, hareket, ölümsüzlük, yeni fikirler, fiziksel değişim, yeniden canlanma.

Olumsuz Özellikler: Çökmek, engellenmek, atalet, cehalet, fanilik, cinsellik, maddiyat, gücenmek.Kapana kısıldığınızı, yorulduğunuzu veya hasta olduğunuzu gösterin.

Şimdi koşullar ve tavrınız değişinceye kadar beklemeye ve planlarınızı tamamıyla bırakmaya kesinlikle hazır olduğunuzu gösterin. Bir özveride bulunun. Bugüne kadar bu konuda sizin için çok önemli olan bir şeyden vazgeçin. Bu bir ödün vermek, eski bir alışkanlıktan vazgeçmek veya bir eşyadan feragat etmek olabilir. Olasılıkla 1. posizyondaki kart size bunun neye ilişkin olduğunu daha kesin söyleyecektir. Ölüm ayrılmak, bırakmak, son demektir. Bu aynı zamanda gelmekte olan yeninin yolunu hazırlar.

 

 

Ancak tarot fal kartı bize kendisini öncelikle sonla gösterir. Uzun zamandır beklediğimiz ve bizi özgürleştiren bir sonlanmaya ilişkin olduğu takdirde bizim için iyi olabilir, ama gene de en acı dolu deneyimimizi doğal olarak bu kartın temasında yaşarız. Rastgele ve dolasıyısıyla vakitsiz bitişi vurgulayan Kılıç Onu’nun aksine bu kart doğal son anlamına gelir. Bu bir şeyin gitmesine izin vermenin zamanı demektir. Ölüm kartı haksız yere en korkulan kartlardan biridir. Bu kartı anlamayan ebedi süslemeciler kartı sadece yeni bir şeyin işareti olarak değerlendirir ve ayrılığın bize getireceği derin ve bu bağlamda yaşamı onaylayıcı deneyimi inkâr ederler.

 

 

Krishnamurti der ki; “Yaşamla ölümü birbirinden ayırdık, bunların arasındaki fasıla korkudur” ve “Ölmeden yaşayamazsınız.” İş yaşamında Ölüm kural olarak, bugüne kadar yaptığımız işin sona ereceği anlamına gelir. Bizi görevlerimizi ya da pozisyonumuzu bırakmaya, içimizi boşaltmaya ve bizi bekleyen diğerine hazırlanmaya çağırır. Bu durumda dikkatimizi aceleyle geleceği planlamaya değil, sükûnet ve barış içerisinde geçmişi bitirmeye vermeliyiz ve kendimize “bizden beklenen şeyleri yerine getirebildik mi?” diye sormalıyız. Ancak bu şekilde tamamlamış olma duygusuyla ayrılabiliriz.Bilinç düzeyinde bu kart bir gelişme sürecinin sonuna gelmiş olduğumuzu ve şimdi ya eski dünya görüşümüzü, ya da eski kimliğimizi bırakmamız gerektiğini belirtir.

 

 

Bu aynı zamanda aslında bizim yaradılışımızdan kaynaklanmayan, ama eskiden ebeveynimizden, öğretmenlerimizden ve diğer davranış modellerinden ödünç alıp hiç sorgulamadan üstlendiğimiz davranışlarımız, fikirlerimiz ve görüşlerimizle ilintilidir. Aynı zamanda, şimdi artık gerçek yüzün aydınlığa çıkması ve gelişmesi için yırtılıp atılması gereken öz yapım profillerle ve etkinlikle giydirilmiş maskelerle ilintilidir. Daha derin düzeyde bu kart bizim ölüme dair yeni bir tablo kazanmamız demektir. Bu tabloyu C. G. Jung şöyle tanımlıyor: “Ölüm psikolojik anlamda doğru bakıldığında bir son değil, daha ziyade bir hedeftir ve işte bu nedenle hayat gün ortası doruğunu geçince ölüme meyleder”.

 

 

Kişisel ilişkiler kapsamında Ölüm bir gelişme evresinin sona ermekte olduğunu ifade eder ki, bu bir eşten ayrılmayı da vurguluyor olabilir. Bu deneyim bize çok acı verecek olsa bile bundan kaçamayız. Bu ayrılığı engellemeye veya kaçmak şeklinde gerçekleştirmeye çalışmamalıyız; çünkü kim kaçarsa hemen lanetlenir. Onun yerine eşimize birlikte geçirdiğimiz zamanlar için teşekkür etmeli ve dostça bundan sonraki yaşam yolu için iyi dileklerimizi sunmalıyız.

Ölüm Kartı Düz Açılırsa

içinde yaşanan bir durumun sonunun geldiğine ve daha iyiye doğru bir değişim olacağına işaret eder. Yeni fikirler ortaya çıkarma ve gelecekle ilgili planlar yapma zamanı. Ya miras kalacak ya da bir yerden para gelecek. Enerjini aydmlanmak için kullan. Artık senin için bir anlam taşımayan olayları bir tarafa bırak. Artık vaatlerini yerine getir. Kırgınlıklarını bir tarafa bırak ve sevgiye açık ol. Sağlıkla ilgili konulara dikkat et.

Ölüm Kartı Ters Açılırsa

Durağanlık, hüsran, engellenme duygusu ve mutsuzluk. İyi gitmeyen ilişkiler. Kıskançlık, öfke ve kırgınlıklar sağlığını etkileyebilir. Kayıp bir aşk. Cinsel ihtiyaçlar sorun yaratabilir. Fazlasıyla maddiyatçı olmak. Ölüm korkusu. Ruhani konulara karşı ilgisiz olmak. İnanç, güven eksikliği. Karar ver ve yeni hedef koy.

(9) Yorum Ekli

 1. buket28 Kasım 2016 Cevapla
  Ne zaman öleceğim?
  • buket28 Kasım 2016 Cevapla
   Ne zaman öleceğim?
 2. funda03 Ocak 2016 Cevapla
  ..
 3. Havvanur03 Kasım 2015 Cevapla
  Ne zaman kiminle evleneceğim
 4. boray temizel09 Mayıs 2015 Cevapla
  haydi bismillahirrahmanirrahim
 5. ROYAL03 Ağustos 2014 Cevapla
  vari olmaq
 6. kamil16 Haziran 2014 Cevapla
  ne zaman olecem
 7. gulfer26 Mayıs 2014 Cevapla
  nezam olum gelecek
 8. vedat22 Aralık 2013 Cevapla
  nezam ölüm gelecek

20 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)