Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


TAROT MEDİTASYONU

indirÇeşitli yazılarda tarif edildiği kadarıyla TAROT’un kendine has bir meditasyonu vardır. TAROT meditasyonu iki amaçla yapılır:

1) Zihinsel benlik ile iç benlik arasındaki düzeye konsantre olup yepyeni bir boyuta erişmek için,

2) Çok daha güzel TAROT açabilmek amacı ile kağıtlarla sempatizasyon Toırarak en ince detaylarına kadar girebilmek için.

Okültistler yazılarında TAROT meditasyonu ısrarla şart koşmuşlardır. İzah etmeye çalıştıklarına göre kağıtların içindeki çok eski bilgiler yatmakta olan TAROT kartlarının yüksek titreşimli enerjesinden faydalanmak gerekmektedir. Bu ancak tek tek kartların içine girip, o kartın enerjisi ile bütünleşerek olur. TAROT meditasyonu için her TAROT araştırıcısı farklı bir oturma şekli tavsiye eder. Biz ise kendi şahsi tecrübelerimize dayanarak şunu söyleyeceğiz: TAROT meditasyonu yapan şahıs kendi ruhsal yapısına göre meditasyon yapmalıdır.

Yani kendi mekanı içinde özellikle bir oda ona cazip geliyorsa orayı seçmeli, tütsü yakmak veya belirli seramoniler yapmak istiyorsa bunları yapmalıdır. Biz size Kabbalistik metodu sunacağız. Ancak bu metod şarttır demiyoruz. Dediğimiz gibi kişi kendi ruhsal yapısına en uygun yer, zaman ve dekoru seçmeli, hatta içinden geliyorsa, kendi ritüelini kendisi meydana getirmelidir. Hafif ve loş bir ışık, esrarengiz türde bir müzik parçası, mum ışığı, güzel buhurlar, bazen özel bir elbise çoğu kere TAROT meditasyonu ve seramonisini şahsın lehine geliştiren unsurlardır. Şimdi size klasik bir TAROT meditasyonu sunalım:

Sessiz ve sakin bir odanın güneyine oturulur. Bakış istikameti kuzey yönüne doğrudur. Majör Arkana kağıtlarından 0 nolu Deli Kart ile işe başlanır. Kartlar sırayla elden geçirilecek, bu işlem karışık yapılmayacaktır. İlk denemelerde on dakikalık süre yeterlidir. Kart rahatça görebileceğiniz yere konur ve ince detayına kadar incelemeye başlanır. Daha sonra gözler kapatılarak kart bütün ayrıntılarıyla gözle cism etmeye çalışılır. Bir meditasyon seansının ister bir kartla, ister 22 kart sırayla meditasyon sürdürülür. TAROT meditasyonu için en ideal saatler gece yarısı ile günün erken saatleridir. Meditasyon için derin bir Transa girmeye gerek yoktur. Kartlar iyice cisimlendirümeli ve bunlarm içinde gezinilmelidir.