Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı XXI Dünya

XXI Dünya

Anahtar Kelimeler: Kozmik bilinç

Gezegeni: Satürn

Elementi: Toprak

Olumlu Özellikleri: Tamamlamak, zafer, bilgi, kurtuluş, başarı, ödül, anlayış, bir şeyi gerçekleşmesi.

Olumsuz Özellikler: Endişe, sınırlama, materyalizm, güvensizlik, akılsızca hareketler, dar bakış açısı, inatçılık.

 

Dünya yeniden kazanılan birliği, en büyük uyumun deneyimini ve gelişimin keyifli sonucunu gösterir. Bu kartın güzelliğini kelimelere dökmek, basma kalıp bir mutlu son hikayesi anlatma tehlikesine düşmek anlamına gelir. Kahramanın yolcuğunda mutlu sonu ve geri kazanılan cenneti gösterir. Hayatımız için yorumlandığında ise hedefimize vardığımız anlamına gelir. Ancak, bu nadiren yaşam hedefimize ulaştık demektir, daha ziyade genellikle burada önemli bir ara aşama kastedilmektedir. Dışsal deneyimler bağlamında yerimizi, ait olduğumuz yeri bulduk demektir.

 

 

İçsel deneyimler düzeyinde bu kart gerçekte olduğumuz kişi olmaya, gerçek doğruluğa ve bütünlüğe doğru önemli ve hatta kararlı bir adım attığımız anlamına gelir. Olaylar düzeyinde ise varoluşumuzun açıklık ve canlılıkla keyfîni çıkartacağımız mutlu günler dünyasını vurgular. Ayrıca uluslararası bağlantılarla ilgileneceğimiz veya seyahat edeceğimiz anlamına da gelebiİş yaşamında Dünya doğru işi seçmiş olduğumuzun ve ait olduğumuz yerde çalıştığımızın ya da en azından bunun için doğru yolda olduğumuzun önemli bir işaretidir. Bu doğal olarak bundan sonra başka gelişme olmayacağı anlamına gelmez. Sadece daha önce atmış olduğumuz adımların doğru olduğunu söyler ve bizi doyuma ulaştıracak olan hayatımızın amacına giden yolda olduğumuzu bizi cesaretlendirerek teyit eder.

 

 

Günlük olaylarda işyerinde neşe ve başarıyı, diğerleriyle ilişkilerde açıklığı ve uyumu, bazı durumlarda da yabancı ülkelerdeki insanlarla bağlantıları ya da o ülkelere seyahati gösterir.Bilinç düzeyinde Dünya kendi benliğimiz olmaya doğru muhtemelen esaslı bir adım atmış olmanın mutlu deneyimini, dolayısıyla hayattaki gerçek amacımızı gerçekleştirmiş olmanın derin keyfini duymayı temsil eder. Eğer bundan böyle doğum haritamızı ve orada bulunan zor yıldız kümelerini zalim kaderin şeytanî ürünü olarak görmez, içimizdeki ve bu dünyadaki yıpratıcı ge rilimleri uzlaştırmaya yaşamımızla katkıda bulunmak istediğimizi “hatırlarsak”, bu kartın muhteşem anlamını kavrarız. Başlangıçta var olan zorlukların ve çatışmaların kaosundan, zamanla, yavaş yavaş nasıl düzenli ve arınmış bir bütün görünüm oluştuğunu gösterir.

 

 

Kişisel ilişkiler kapsamında bu kartın anlamı ilişkimizde kendimizi evimizde gibi hissettiğimizin ifadesinde, ya da yakında yaşamdaki refakatçimiz olacak olan partnerimize rastlamanın mutlu deneyimini yaşayacağımızın bildiriminde yatar. Bu kartın simgelediği ilişki asla sadece bir “tatil arkadaşlığı” değil, yaşamımız ve gelişimimiz için derin bir önemi olan kalıcı bir arkadaşlık, yaşam ortaklığı veya evliliktir.

 

Dünya Kartı Düz Açılırsa

Çaba gösterdiğin her şeyde başarıya ulaşacaksın ve bütün hedeflerine erişeceksin. Uzun bir yolculuğa çıkacaksın. Yeni bir iş, kariyerinde değişiklik veya başka bir kente taşınabilirsin. İçsel güçler tarafından desteklendiğini hissetmek. Miras veya maddi kazanç elde etmek. Sorunlarla karşılaşınca bunu olumlu bir şekilde halletme becerisine sahip olmak. Zafer! Yüksek bir güce inanıp, güvenmek.

Dünya Kartı Ters Açılırsa

Başarı ya da maddi kazanç yok. Planlarda gecikme ya da duraksama. Dar bakış açısı veya gerçekleri görmeme. Desteklenmediğini hissetmek veya dışarıdan gelen etkilere karşı savunmasız olmak. Sınırlamalar karşısında sinirleri bozulmak. Bilinmedik şeylerden korkmak. Duyguları dengeleyememek. Hayallere ve aldatmacalara kapılmak. Zihinsel açıdan yeteri kadar olgunlaşmamak. Cinsel arzulara odaklanmak.