Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Para Şövalyesi

Para Şövalyesi

(Tılsım)Para Şövalyesi

Burcu: Boğa (21 Nisan21 Mayıs)

Para Şövalyesi içinde gayret, sabır ve sebatla gözle görülebilir ve kalıcı değerlerin yaratıldığı ruh halini simgeler. Güvenilirlik, sağlamlık ve dayanıklılık duygusunu gösterir ve dolayısıyla sağlam, güvenilir temel, güvenebileceğimiz ve bel bağlayabileceğimiz zemin anlamına gelir, içinde kesinliğin büyüdüğü, elle tutulur sonuçların ve pragmatik yöntemlerin önem kazandığı ve en önemlisi duyusal deneyimlerimizin çatısının oluştuğu fiziksel gerçekliği, toprak elementinin atmosferini temsil eder.

 

 

Bu tavır ancak aşırıya kaçtığı yerde inatçılığa ve katı tutuculuğa, ağır angaryaya veya tam tersi umursamaz tembelliğe ve duyusal densizliklere yönelir.İş yaşamında Para Şövalyesi tutarlılık ve azimle iyi ve verimli işlerin yapıldığı çalışkan bir atmosfer anlamına gelir. Değerli fırsatları iyi kavradığımızı, başarı ve kazancın bilincinde olarak çalışmaya hazır olduğumuzu gösterir. Dahası bu kart önümüzde işe ilişkin düşüncelerimizi gerçekleştirebileceğimiz, yapılabilir ve kazançlı olana karşı sezgilerimizin keskinleşeceği olumlu bir süreç var demektir. Sınavlarda, pazarlıklarda ve diğer iş projelerinde ise Para Şövalyesi parlak, kesin ve sağlam sonuçlar bekleyebiliriz demektir.

 

 

Bilinç düzeyinde bu kart gerçeklik duygumuzu güçlendiriyoruz, düşünce ve fikirlerimizi harekete geçirmek için yollar arıyoruz demektir. Bu bizi değişimlerin adım adım uygulanması ilkesine, ideal ama şu an için ulaşılamayacak olan uzak hedeften daha fazla değerli olan ulaşılabilir kısa vadeli hedefe yöneltir*. Ayrıca kart (maddî) güvenliğimize ilişkin sorularla ilgilendiğimizi ve planlarımızı maliyetkâr ilişkisi açısından oldukça pragmatik değerlendirdiğimizi gösterir. Yalnızca nadir durumlarda bu kart anlayışsızlık, içsel katılaşma ve insafsız açgözlülük gibi aşırılıklar için bir uyarıdır.Kişisel ilişkiler kapsamında Para Şövalyesi ilişkimizde kararlılığı, güvenilirliği, sürekliliği, bağlılığı gösterir ve heyecanla yaşanan cinselliği simgeler. Yaygın dilde “kalıcı ilişki” olarak tanımlanan ilişkinin somut Örneğidir ve soruyu sorduğumuz zaman yalnız yaşıyorsak, böyle bir ilişkinin olasılığına işaret eder. Simgelediği birlikteliklerde aşinalık yeninin cazibesinden, beraberlik çok yönlülükten ve aile sıcaklığı kişisel özgürlük ve bağımsızlıktan daha önemlidir.

Para Şövalyesi Düz Açılırsa

Bu şövalye parayla ilgili haberler getirir. Miras, emlak veya diğer kıymetli şeylerle ilgili iyi haberler var. Bu şövalye çok enerjik ve sağlıklıdır ve aynı zamanda duygusal ve cinsel arzuları vardır, servet edinmekten hoşlanır. Bir arkadaş tarafından alman paranm geri ödenmesini veya maaş artışını temsil edebilir.

Para Şövalyesi TersAçılırsa

Mesajlar alınmadı ya da gelen haberler üzücüdür. Haberler var olan planlardaki başarısızlığı veya gecikmeden dolayı para kaybıyla ilgili olabilir. Bu şövalye tembel, aşırı cinsel istek duyan ve ihtiraslı bir kişi olabilir ancak diğer yandan parasal sorunları çözümlemeyi reddedebilir. Bu zamanda değerli şeylerini veya diğer mal varlıklarını kaybedebilir. Depresyon ve durgunluk yaşayabilir.

(3) Yorum Ekli

  1. sefeq23 Nisan 2014 Cevapla
    Baba isleri nasil olcak
  2. özlem02 Aralık 2013 Cevapla
    beklediğim olay gerçekleşecek mi
  3. özlem02 Aralık 2013 Cevapla
    önümüzdeki bir hafta içinde neler olacak

15 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)