Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Para Beşlisi

Tarot Kartı Para Beşlisi

Astrolojik Karşılığı Satürn 2. evde, krizin ve dar boğazın ifadesi olarak.Para Beşlisi krizlerin, yoksunlukların ve güvensizliklerin kartıdır. Yaşamda kendimizi sefil, şanssız, terk edilmiş ve bazen gerçekten acınacak halde hissettiğimiz dar boğazlar anlamına gelir. Dolayısıyla genellikle gerçek kayıpların ya da maddî başarısızlıkların habercisi değildir, ama güvensiz ayaklar üzerinde durduğumuzu ve altımızda sallanan zeminin çökebileceğinden korktuğumuzu gösterir.

 

 

Bu nedenle yeni ve daha büyük çağrılara, ama aynı zamanda beraberindeki risklere de yönelmek için bize aşina olan güvenilir alanları her terk edişimizdeki büyüme krizinin altında yatan dar boğaz anlamına gelir.İş yaşamında Para Beşlisi bazı planlara ve işlere ya da iş güvenliğimize ilişkin olabilecek endişeler ve büyük sorunlar anlamına gelir. Bu nedenle bu kart kayıplara ve finansal zorluklara ilişkin endişeyi, sınavlardaki olası başarısızlığı ve geçimini sağlama almaya dair derin korkuyu yansıtır.

 

 

Kart genellikle bizi güvenli ortamın dışına daha büyük görevlere ve risklere yönelten, örneğin kendi işimizi kurmaya adım atmak gibi, bir iş değişikliği ile bağlantılı olarak ortaya çıkar. Buradan bu adımın yanlış olduğunun işaretidir şeklinde yanlış anlaşılmamalıdır. Daha ziyade zorlu bir büyüme sürecindeki son derece doğal güvensizlik duygusunu gösterir. Genellikle karanlık önsezilerin bunaltıcı duygusu anlamına gelir ve nadiren bir fiyasko olacağını gösterir.Bilinç düzeyinde Para Beşlisi ister istemez nesnel koşullara yansıltılması gereken bir yoksulluk bilincinin ifadesidir.

 

 

Ne kadar güvenli ekonomik koşullar altında yaşıyor olursak olalım, varlığımıza ilişkin yoğun kaygılar tarafından güdülmekte olduğumuzu gösterir. Böyle evrelerin kavranması, içsel bir yoksulluk duygusunu büyük bir dışsal zenginlikle aşamayacağımız, öte yandan dışsal yoksulluğun ise içsel bir zenginlik duygusuyla karşı karşıya geldiğinde oldukça önemsiz kalacağı anlamına gelir. Bunun yanısıra bu kart her gelişim sürecinin beraberinde getirdiği, tüm dar boğazların önünde (doğum) korkumuzun kendini gösterdiği, arkasından henüz bilinmeyen bir genişliğin açıldığı doğal bir krize girdiğimizin bir işareti olabilir.Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart terk edilmişlik ve yoksunluk demektir.

 

 

Kendini sevilmeyen ve değersiz olarak görme duygusunu gösterir. Derin ümitsizliğin ifadesi olabilir, dolayısıyla yeni birliktelik biçimleri bulmak için eski yapıları arkamızda bıraktığımız bir çeki düzen verme evresinin göstergesi olarak anlaşılmalıdır. Kart bir ilişkideki bir krizin habercisi olduğunda, kaçınılmaz bir bozuşmanın kehaneti olarak yanlış anlaşılmamalıdır. Böyle bir krizin üstesinden gelen her ilişki gerçekten zorlu bir sınavı vermiş demektir.

Para Beşlisi Düz Açılırsa

Ben paraya inanırım; para benim tanrımdır. Paraya aşın derecede önem vermek insanı bozabilir. İşsizlik. Kendine ve yeteneklerine olan güvensizlik. Kendini güçsüz ve çaresiz hissetmek. Sağlığa dikkat etmek gerekiyor. Kimseden destek görmüyormuş gibi hissetmek. İlaç kullanmak. Başan tıpkı bir mantra gibidir.

Para Beşlisi Ters Açılırsa

Paraya tapınmam. Yeni bir iş veya yeni bir görev almak biraz zor olabilir. Yeteneklerine ve kendine güvenmeye başlamak. Hiçbir değişiklik korku ve bunalım yarat maz. Sağlığa dikkat, içsel rehberinle ilişkiye geç.