Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Kupa Sekizlisi

Kupa Sekizlisi

Kupa Sekizlisi Kupa Sekizlisi Tarotnun üç ayrılık kartından biridir ve kederli ayrılış demektir*. Kendimizi bildik bir ortamdan kopardığımızı, gönül bağladığımız insanlardan ya da olaylardan ayırdığımızı ve belirsiz bir geleceğe doğru yol aldığımızı gösterir. Her durumda bizim uzaklaştırılmadığımız, aksine belki başka hiçbir seçeneğimiz kalmadığı için, kendi arzumuzla gittiğimiz anlamına gelir.

 

 

Bu kartın kendine özgü zorluğu onun çifte sıkıntılı yönünde yatar: Bizim için çok şey ifade eden bir şeylerden vazgeçmemiz gerekir ve yolumuzun bizi nereye götürdüğünü bilmeyiz.İş yaşamında bu kart her şeyden önce işyerinden ayrılmayı gösterir. Bu aynı zamanda ya yaş sınırı nedeniyle, ya kendini tümüyle aileye adamaya karar vermiş olmak nedeniyle, ya da işyerinin kapanması vb. dolayısıyla mevcut işin kaybedilmiş olması nedeniyle iş yaşamından ayrılmak da olabilir. Burada bildik olandan kopma, yarının ne olacağına ilişkin belirsizlik duygusuyla birleşir.

 

 

Kart aynı zamanda sadece bir iş alanının kaybedilmesi veya belirli projelerden, planlardan ya da beklentilerden ayrılmak zorunda olduğumuzun acıyla kavranması gibi daha az kapsamlı değişikleri de vurgulayabilir. Bu durumda da ne yapacağımızı, hangi yöne döneceğimizi ve bundan sonra işlerin nasıl gideceğini bilmediğimiz anlamına gelir.Bilinç düzeyinde bu kart tercihlerimizden, yaşam tarzımızdan veya bildik görüşlerimizin bir kısmından vazgeçmemiz gerektiğini anladığımız derin bir kavrayış evresini temsil eder. Hem yaşlanıyor olmayı deneyimlemenin, hem de Zen felsefesinin öğrettiği büyük bırakışı deneyimleme mizin ifadesidir.

 

 

Zorlu bırakma egzersizi doğrudan bizim için çok şey ifade eden, bırakılmaları da çoğunlukla ümitsizlik ve korku duygularına yol açan olayları ve davranışları amaçlar. Bunlar yeni özgürlüğe giden yoldaki en güç adımlardır.Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart bugüne kadar yaşamamımızda bizim için çok şey ifade etmiş olan bir kişiden ya da partnerden ayrılmayı gösterir. Yollarımızı ayırmamız gereken bir kavşağı temsil eder ve kendi yolumuza gidebilmemiz için bizi şükranla veda etmeye, gerektiğinde göbek bağımızı kesmeye çağırır. Daha derin düzeyde kart hayalimizde canlandırdığımız bir ilişki biçimine veda etmek, safça hayal edilen bir Yakışıklı Prens ya da Rüyalarımızın Kadını olmadığını ve bu hayalleri nasıl yaratabildiğimizi bizden gizleyen gerçeği anlamamız gerektiğini kavramak demektir.

 

 

Kupa Sekizlisi Kupa Sekizlisi Düz Açılırsa

Duygusal gücüm var. Arzulara ve ayartmalara karşı direnme. Derin anlam arayışı. Çok fazla fiziksel akti vitenin tehlikeli olduğunu sezmek. Geçmişle bağı koparma. Sezgilere güvenme. Yolculuk planları gerçekleşecek. Aşka ve ilişkilere dair tavır değişen tutumlar.

Kupa Sekizlisi Ters Açılırsa

Duygusal güç eksikliği. Ayrılık, kayıp sonucunda duygusal yönden tükenmek. Dengesiz duygulardan kaynaklanan sağlık sorunları. Cinsel dürtülerin düş kırıklığına sevk etmesi. Kibir ve bencillik. Faal duruma geçen libidodan kaynaklanan tehlikenin farkına varmamak.

Tarot falı, tarot falı bak, tarot destesi, tarot kartları, tarot falı kartları, tarot joker kartı, tarot kartlarının anlamları, tarot falı nasıl bakılır