Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Kupa Dörtlüsü

Kupa Dörtlüsü

Kupa Dörtlüsü Bu kartın ruh hâli eri iyi şekilde bıkkınlık ve aşırı doymuşluk tanımlamalarında açık bir anlam bulur. Bir şeyleri hararetle arzuladığımızda, onların (fazlasıyla) mükellef bir şekilde doyumuna ulaşmamız (tıka basa doymamız) sonucunda reddetmeye, tiksinmeye ve hoşnutsuzluğa dönüşen duygularımızın tutarsızlığını gösterir. Burada vurgulanan huysuzluk mızmızlıktan bıkkınlığa, oradan da kavganın, dikbaşlılığın ve hınçlanma nın en ağır biçimlerine kadar uzanır.

 

 

Her durumda bu kart alınganlıktan kör kayıtsızlığa düşmemek ve aynı zamanda yanı başındaki somut fırsatları ve uzlaşı jestlerini göz ardı etmemek için uyarıcı bir çağrıdır.İş yaşamında Kupa Dörtlüsü motivasyonumuzun dibe vurduğunu ve mızmızlık, hırçınlık ve öfkenin yayılmakta olduğunu gösterir. Hem tekdüze olan rutinden sıkkınlık, hem de bir kınama ya da yerine getirilmeyen istekler nedeniyle dik başlılık ve küskünlük anlamına gelebilir. Bu durumlarda kartı kısır dövünmeler nedeniyle yanı başımızdaki somut fırsatları gözen kaçırma tehlikesiyle karşı karşıya olduğumuzun işareti olarak görmeliyiz.

 

 

Bilinç düzeyinde Kupa Dörtlüsü zihinsel aylaklıktan kayıtsız atalete, oradan da doyumsuz bir yaşam krizine kadar geniş bir yelpazeyi ifade eder. Daha hafif biçimiyle de yakında taze bir rüzgârın yeni enerji vereceği geçici tembellik ve ilgisizlik demektir. Ancak bu kart gerçek yaşam bezginliğini vurgularsa, bizi ofsaytımızdan alıp tekrar hayatımızın merkezine geri getirecek olan fırsatın farkına varmak ve kullanmak için acil bir çağrı olarak anlamak gerekir. Bu, sayesinde fiziksel olarak tekrar zinde oluncaya yaşama duygumuzu felce uğratan problemleri çözmek için taze güçle geri dönünceye kadar, içsel gerilimlerin ve küskünlüklerin büyük bir bölümünü terle atacağımız bir spor etkinliği olabilir.Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart gerçekten zehirli bir atmosfer olmasa da “hava ağır” demektir.

 

 

Körü körüne kıskançlıklar ya da başka hassaslıklar nedeniyle incindiğimizi ve “limonî” olduğumuzu ve somurtma köşemizde kuluçkaya yattığımızı, öbür kişiye karşı “sessiz” kaldığımızı ve onu kasıtlı olarak görmezlikten geldiğimizi gösterir. Doğal olarak bu davranış içerisinde olunca uzlaşıcı ve dostça jestleri de farketmeyiz. Kart bizi kayıtsızlığımızın üstesinden gelmeye ve uzlaştırıcı dürtülere karşı kendimizi açmaya davet eder. Eğer dikbaşlılık karşılıklı hâl aldıysa, yani bir savaş başladıysa, Ortaklık Açılımını (sayfa 176) ya da onun “Gordion’un Düğümü” alternatifini öneririm.İş yaşamında bizim esaslı bir şeye ulaştığımız ve bu sonucu şükranla kutladığımız anlamına gelir. Bu, verilen sınavlar, enteresan bir iş yerinde çalışmaya başlamak, terfi, maaş zammı veya önemli bir işin sonuçlandırılması ile ilgili olabilir.

 

 

Bunu yanı sıra kart aynı zamanda hoş bir çalışma ortamı ve iş arkadaşları çevresinde samimî girişimler anlamına gelir.Bilinç düzeyinde Kupa Üçlüsü önemli bir evrenin tamamlanışını mutluluk ve şükran dolu olarak deneyimlediğimiz veya güzel bir kavrayıştan dolayı memnun olduğumuz anlamına gelir. Dolayısıyla, bizi gerçekten çok zorlayan ama aynı zamanda bazı bakımlardan da bizi geliştiren bir kriz evresinin bitmiş olduğunun, hoşnutluk ve rahatlama duygularıyla, farkına vardığımız bir zamanın sevinçli ifadesi olabilir.

 

 

Aynı zamanda basitçe hayatımızı sağlıkla ve mutlulukla sürdürebildiğimiz için şükran dolu olduğumuz anlamına da gelebilir.Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart sevgi dolu ve uyumlu bir birlikteliğe kendimizi adadığımız gerçek doruk zamanlarındaki neşeye işaret eder. Bu ilişkiyi yaşamanın veya “büyümesine” hoş geldin demenin minnettarlığını gösterir.

Kupa Dörtlüsü Düz Açılırsa

Sevgimin ve duygularımın farkındayım. Aşkta geçmişteki olumsuz deneyimlere odaklanma. Yeni bir ilişki. Yeni yöntemlerle depresyonla başa çıkabilme. Eski davranış kalıpları bir kenara bırakılmalıdır. Cinsellikte dengeli bir birliktelik ihtiyacı.

Kupa Dörtlüsü Ters Açılırsa

Duygusal zayıflıklarımın farkında değilim. Mutsuz bir aşk ilişkisi. Aşkta ya da cinsellikte hayal kırıklığı. Bağlanmaktan, reddedilmekten korkma. Bıkkınlık. Ayrılık ya da kayıp. İlişkilerde acemilik. Hayali beklentiler.

Tarot falı, tarot falı bak, tarot destesi, tarot kartları, tarot falı kartları, tarot joker kartı, tarot kartlarının anlamları, tarot falı nasıl bakılır