Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Kupa Dokuzlusu

Kupa Dokuzlusu

Astrolojik Karşılığı Ay Boğa’da, sefa sürmek ve eğlenceye düşkünlük anlamında.Kupa Dokuzlusu dolu dolu zevk ettiğimiz, gönülden sefa sürdüğümüz anlamına gelir. Bu yaşama sevinci zaman zaman zamparalık ve şehvet düşkünlüğü şeklinde aşırılığa kaçsa da, esas olarak bu kart kendisini tatlı sorunsuz yanıyla gösterir: yaşama sevinci, kaygısızlık, eğlenceye düşkünlük ve “sevinçten bile zevk almak” olarak.İş yaşamında bu kartla işimizin eğlenceli ve kolay olduğu bir dönem vurgulanır.

 

 

Eğlence ve dostça bir ekip ruhu ön plandadır. Neşelilik ve keyiflilik geçmişteki uyumsuzlukları ve anlaşmazlıkları unutturur. Ancak ölçü kaçırılacak olursa kart, yalakalık ya da pişkin tembellik gibi, sonunda işe zarar verecek olan nahoş belirtiler gösterir.Bilinç düzeyinde Kupa Dokuzlusu keyif odaklı bir dünya görüşü zamanını gösterir. Yaşam prensibi mümkün olan en büyük hazzı almak olan hedonist veya kendini duyuların hazzına adamış epikürcü bu dünya görüşünün aşırı biçimlenmeleridir.

 

 

Daha ılımlı şekliyle bu kart nüktedanlığı ve gözlerimizi dünyanın güzelliklerine çevirdiğimiz, yaşamın keyfîni çıkarttığımız ve günü endişesiz deneyimlediğimiz kaygısız bir zamanı gösterir.Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart mutlu, keyifli bir sefa sürme zamanını gösterir. Genellikle yalnızca tatil deneyimlerini ya da ıssız ada hayallerini çağrıştıran fanteziler şimdi günlük hayatın gerçekliğinde yaşanır olmuşlardır. Kart önlem olarak burada da, berrak deneyimlerin lüks ve zevk bağımlılığına ya da duygusuz bir zevk yaşamına dönüşebileceği aşırılıklara karşı uyarabilir.

Kupa Dokuzlusu Düz Açılırsa

Aşk ve duygularda bilgelik. “Dilek kartı”: Eğer kart düz geldiyse, dileğin gerçekleşir. Sevgide en üst seviye. Duygusal deneyimlerde kendine güven. Cinsel doyuma ulaşmak. Sezginin en iyi olduğu zaman. Sevginin iyileştirici gücü.

Kupa Dokuzlusu Ters Açılırsa

Aşkta bilgelikten yoksunluk. Kayıp, ayrılık veya yaşanan diğer olumsuz olaylardan dolayı duygusal yönden tükenmek. Cinsel istismar. Kendi isteklerine düşkünlük ve aşırılıklar. Deneyimsizlik. Heyecan peşinde koşmak. Kendini beğenmiş, kibirli. Aydınlanmamış.

Tarot falı, tarot falı bak, tarot destesi, tarot kartları, tarot falı kartları, tarot joker kartı, tarot kartlarının anlamları, tarot falı nasıl bakılır