Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Kupa Ası

Kupa Ası

Kupa Ası Tarot nun en büyük şans kartlarından biridir. Diğer Aslar gibi  içimizde yatan büyük bir fırsatı gösterir: burada bizi en derin tatmine götürebilir. Kişiye özgü olarak ne anlama geldiği kişisel yaşam tutumuna bağlıdır. Bu kartın yelpazesi neşe, minnettarlık, dışşal başarı memnuniyetinden, “bir” olmanın en derin mutluluğuna kadar uzanır. On planda kuşkusuz tüm ifade biçimleriyle sevginin gizemi yer almaktadır: özgecilik, ebeveyn sevgisi, tenselerotik sevgi, kendini sevme ve Tanrı sevgisi.

 

 

Ancak bundan başka, bu kavramın maddesel yönünün daha ziyade Para Ası ile ifade edildiği, gündelik mutluluk biçimlerini de vurgular. Her durumda şunu aklımızdan çıkarmamalıyız ki, içimizde ya da planlarımızda yatan büyük bir fırsat ile ilgilidir; kendisini ileri sürmez, aksine keşfedilmek ve ortaya çıkartılmak ister.İş yaşamında bu kart bizi alışılmış iş ve meslek kavramlarının ötesine, gerçek işimize götürecek olan doğru yolda olduğumuz anlamına gelir. Dolayısıyla Kupa Ası belki de yaşam gereksinimleri alanı ile derin tatmin deneyimini tam bir ahenk içinde birleştirmek için yegâne fırsatı gösterir.

 

 

Bu deneyim dışsal değerlerin ötesinde yattığı için, bununla mutlu sokak çöpçüsü de, işi için yaşayan misyoner doktor da kastedilebilir. Daha gündelik durumlarda ise bu kart dilediğimiz kariyere erişmemiz demektir. Ayrıca verilen sınavlar, diğer uzun vadeli plan ve projelerin başarılması vb. de bunun bir parçasıdır.Bilinç düzeyinde Kupa Ası derinliklere ilerlediğimiz ve orada Graf Dürckheim’ın yok olma korkusu, saçmalığın umutsuzluğu ve kimsesizlik olarak isimlendirdiği, hepimizde bulunan üç ilksel korkuya cevap olarak ilksel güveni, ilksel inancı ve ilksel emniyeti bulabileceğimiz anlamına gelir. Dolayısıyla bu kart meditasyon veya bize uygun olan başka egzersizler yoluyla, başkalarının tanrısal olan tarafından dokunulmuşluk olarak tanımlamaya çalıştığı mutluluk veren kesinliğe ulaşabileceğimizi gösterir.

 

 

Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart öncelikle gerçek aşk deneyimine erişmek anlamına gelir. Burada tanınan fırsat, spontane aşık olma duygusundan, olgun sevginin derin mutluluğuna, emin ellerde ve korunuyor olmanın güven veren kesinliğine kadar uzanır.

 

Kupa Ası Düz Açılırsa

Aşk ilişküerinde yeni başlangıçlar olacak. Yeni bir ev, mutluluk, sevinç ve memnuniyet söz konusu olabilir. Duygusal anlamda mutlu sona ulaşılacak. İç dünyadaki denge, uyum ve huzura işaret eder. Sağlıklı olmak anlamına gelir. Sezgilerine güven. İyi haberler alacaksın.

Kupa Ası Ters Açılırsa

Aşk ilişkilerinde yeni bir başlangıç olmayacak. Duygularda kararsızlık. Kayıp veya ayrılık. Tükenmişlik hissi. İnancını yitiriyorsun. Üzücü haberler alacaksın. Hayatında istikrarsızlık ve durgunluk söz konusu olabilir. Arkadaşlarla tartışma olabilir.

 

Tarot falı, tarot falı bak, tarot destesi, tarot kartları, tarot falı kartları, tarot joker kartı, tarot kartlarının anlamları, tarot falı nasıl bakılır