Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Kupa Altılısı

Kupa Altılısı

Kupa  Altılısı Astrolojik Karşılımı Ay Balık’ta, özlem dolu, melankolik hatıranın ifadesi olarak veya Ay Yengeç’te romantik hayalcilik olarak.Bizi kart geçmiş zamana götürür. Romantik hayal kurarcasına ya da özlem dolu nostaljiyle kendimizi kaptırdığımız, içimizde uyanan hatıraları gösterir. Olaylara bu melankolik, aşırı duygusal bakış şimdiki zamanı algılayışımızı ya sevindirici bir şekilde arttırır, ya da çarpıtır ve bulandırır. Kart genellikle geçmiş zamana ait imgeleri temsil ettiği için, soruya bağlı olarak çocukluğumuzun ve bebeklik dönemimizin izlerinin işareti de olabilir.

 

 

İş yaşamında Kupa Altılısı günlük iş yaşamımızı objektif ve bir amaca yönelik değil, daha ziyade romantik hayalcilikle deneyimlediğimiz anlamına gelir. Bu, yaratıcılık gerektiren işlerde zen ginleştici olabilir; ancak net analitik uzmanlığın gerektiği yerde bu evre biz ve diğerleri için oldukça rahatsız edicidir. İşe ilişkin belirsizlik veya yeni oryantasyon zamanlarında bu kart çocukluğumuza, o bir gün büyüdüğümüzde yapmak istediğimiz her şeye ait arzularımızı ve hayallerimizi hatırladığımızı gösterir.

 

 

Bu arzulara ne olduğuna bağlı olarak bu hatıramız bize ıstırap verebilir ya da yeni enerjileri açığa çıkartabilir. Günlük iş yaşamına ilişkin zorluklar bağlamında da basitçe bizim için daha iyi olan önceki zamanları veya iş koşullarını severek hatırladığımız anlamına gelebilir.Bilinç düzeyinde Kupa Altı dışa, geriye özellikle çocukluğumuza baktığımızı veya rüya dolu, hatta belki de özlem dolu düşüncelere kendimizi kaptırdığımızı gösterir. Bu imgelerin gücü bıı duyguları şiirle, resimle ve diğer sanatlarla ifade etmek için ilham verebilir.

 

 

Ancak aynı zamanda da kaçışlara veya boş aptallığa yöneltebilir. Philip Metman buna şöyle der: Kim çocukluğuna ait tüm mutluluk fantezilerini yetişkin yaşamına geçişte muhafaza etmek isterse, hiçbir zaman olgun bir kişi olamaz. Ancak onları yaşam deneyimleriyle çözmeden veya geçersiz kılmadan boğan kişi de, vaktinden önce yaşlanır”.*Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart samimî bir emniyet ve peri masalımsı bir aşık olma evresi anlamına gelir. Genellikle böyle zamanların bugünkü varlığından ziyade hatıralarını gösterir.

 

 

Özellikle bu kapsamda bu kartın hem melankolik, bazen de amiyane olan aşırı duygusallığı, hem de güçlü şairane ve romantik yanı ifade bulur.

 

Kupa Altılısı Düz Açılırsa

Aşk ilişkilerinde akıllı ve doğru seçimler yapmak. Mutluluk veren ilişkiler. Geçmişe duyulan özlem. Eski bir arkadaş ya da eski bir sevgiliyle rastlaşma. Aile ilişkilerinde sorumluluk almak. Bir hayrandan hediye. Yeni bir aşk macerası ya da evlenme arzusunu işaret eder.

Kupa Altılısı Ters Açılırsa

Karar verememek duygusal açıdan insanı rahatsız eder. Aşkta veya evlilikte karar verememek anlamına gelir. İlişkilerde sorumluluk almamak. Boşanmak veya sevdiğin birisinden ayrılmak. Sıkıntı veren olaylar yüzünden hasta olmak. İlişkilerde uyum eksikliği.

Tarot falı, tarot falı bak, tarot destesi, tarot kartları, tarot falı kartları, tarot joker kartı, tarot kartlarının anlamları, tarot falı nasıl bakılır