Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Kılıç Onlusu

Kılıç Onlusu

Kılıç Onlusu Kılıç Onlusu “Ölüm” (XIII) kartı gibi son ve ayrılık, büyük bırakış anlamına gelir. Doğal sonu gösteren Ölüm kartının aksine Kılıç Onlusu zalim, olasılıkla şiddetli, dolayısıyla da bazen zamansız sonu ifade eder. Bu son çoğunlukla oldukça zorlu bir yaşam deneyimi ile ilintili olsa da, her zaman böyle olması gerekmez: Kılıçların bolluğu şiddetle son noktayı koyan odaklanmış zihin gücünü simgelemektedir. Bu nedenle yaşamsal, bizim için oldukça zenginleştirici olan deneyimler, ama aynı zamanda tatsız durumlar, kötü alışkanlıklar ve bize baskı yapan, zarar veren yaşam evreleri de sona erebilir.

 

 

Bunun stres duygusuyla mı, yoksa bir ameliyat sonrasındaki rahatlama gibi mi deneyimleneceği ancak içinde bulunulan koşullara göre değerlendirilebilir. Bu hızlandırılmış sonun zorunlu mu, yoksa yanlış, anlamsız veya zamansız mı olduğunu diğer kartlar söyleyebilir.İş yaşamında bu kart genellikle şimdiye kadar ki pozisyonumuzun, görevimizin veya faaliyetimizin bilinçli olarak sebep olunan, kısmen kaba bir şekilde sona erişine işaret eder. Dolayısıyla normal şartlar altında arkasından bütünüyle yeni bir yönelimin geldiği bir sonu temsil eder.

 

 

Nadiren, yalnızca bölüm değişikliği veya daha önce verilen bir görevin aniden sona ermesi gibi küçük değişiklikleri gösterir.Bilinç düzeyinde bu kart zihnimizin tüm gücüyle son noktayı koyduğumuz anlamına gelir. Dolayısıyla hem belirli fikir ve inançları terk etmeyi, hem de yaşama ilişkin daha önceki bakış açısını reddetmeyi belirtir. Ancak bu kartın sahip olduğu şiddetin her zaman kritik ve güvenilmez bir yönü vardır: Gerçekten yaşanmaya değer bazı şeyleri zamansızca yok ettiğimize veya belki de hiçbir zaman doğruluğunu kabul etmek istemediğimiz önemli bir farkındalığı tüm şiddetimizle bastırdığımıza ilişkin bir uyarı olablilir.

 

 

Kişisel ilişkiler kapsamında Kılıç Onlusu nun en kuşkulu, aynı oranda da en ıstırap verici yanı bulunur. Sıkıntılı ve gergin bir ilişkiyi “bitirmemiz” anlamına gelebilir olsa da, normalde aklımızın gücüyle duygularımızı öldürdüğümüzü gösterir. Böylece bir mezar açtığımızı, içine değerli şeyleri gömdüğümüzü ve yaşanmaya değer insani ilişkilere zarara verebileceğimizi ifade eder.

Kılıç Onlusu Kılıç Onlusu Düz Açılırsa

Sorunlarda büyük değişiklik. Ağır yükler atılacak. Sırt bölgesiyle ilgili sıkıntılar hafifleyecek. Soru işaretlerine takılıp hareketsiz kalma. Olumsuzluk döneminin sonu. Zihinsel alıştırmalar, meditasyon yap, enerji merkezlerine çalış. Olumsuz arzularını kontrol et.

Kılıç Onlusu Ters Açılırsa

Sorunlarda değişiklik yok ama yeni sorunlar da yok. Yeniden başlamak için cesaret gerek. Durum göründüğü kadar kötü değil. Fiziksel arzular ön planda. Durgunluk sefalete götürür. Aşırı yüklenmek sırt bölgesinde sorunlara neden olur. Zihinsel odaklanma sorunu.