Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Kılıç Kralı

Kılıç Kralı

Burcu: İkizler (22 Mayıs 21 Haziran)

Süre: Ay

Yaratıcı olduğunuzu ve dürüstçe açık, bağımsız görüşlerinizin arkasında olduğunuz gösterin. Diplomatik olun, fakat mesafeyi koruyun, ve gerekirse soğuk davranın. Kılıç Kralı hava elementinin eril yönünü tasvir eder. Dolayısıyla yaratıcı, nüktedan, çok yönlü, oldukça çelişkili, ama aynı zamanda uyanık, alaycı ve kurnaz doğasında temsil edilen zeki, hızlı ve akıllı kavrayış gücüyle kendisini gösterir.

 

 

Bu yaradılışın yardımıyla biz kavrayabilir, anlayabilir, analiz edebilir, mantıklı düşünebilir, soyutlayabilir, hesaplayabilir ve tahmin edebilir, her taraftaki sorunların üzerinde düşünebilir ve içlerine nüfuz edebiliriz. Ancak bu güçler hâkimiyet kazanacak olursa karanlık yönlerini ortaya çıkarırlar: Mantıklı düşünmeyi aşırı vurgulama, duygusuzluk, acı ve aşağılayıcı eleştiri, muammalı belirsizlik, kelebek gibi hercailik.İş yaşamında bu kart nüktedanlık, zekilik, girişkenlik ve iyi bir tüccar zihniyeti anlamına gelir. Görevlerimizi ustalıkla, uysallıkla ve kurnazca yaklaşımlarla yerine getiriyoruz demektir.

 

 

İş arkadaşlarımızla, üstlerimizle, iş ortaklarımızla ve müşterilerle olan ilişkilerde iyi konuşma yeteneğini, soğukkanlılığı ve nüktedan bir çekiciliği ifade eder. Ama aynı zamanda açıkgözlülük, şeytanlık ve sınırsız bir kurnazlığa karşı bir uyarı da olabilir.Bilinç düzeyinde bu kart bir aydınlanma evresine işaret eder. Dengeli kavrayış, öğrenmek, araştırmak ve metodik bilimsel çalışma yapmakla ilintilidir. Bu esnada, bu güçle problemlerin, kendimizin ve çevremizin içine nüfuz etmek için zihnimizi keskinleştiririz.

 

 

Belirgin özellik objektif algıda yatar. Her şeyin ardında bir formül, bir fikir ararız. Matematikte olmayacak duaların veya ezber tekrarlarının değil de, yalnızca tutarlı bir şekilde mantıklı düşünmenin bizi doğru sonuca götürdüğü gibi, böyle zamanda bize ileriye gitmemizde yardımcı olan duygularımızın gücü değil, aksine analitik zihin gücümüzdür. Çoğunlukla bu, özellikle inançlarımızın kapsamının veya duygularımızın doğrulukları açısından içtenlikle soruşturulmasıdır.

 

 

Bütün bunlarda önemli olan aklın kılıcını bilinçsizce kullanmamaktır. Kuşkunun zehri değerli kökleri öyle kolaylıkla kemirir ki, sonunda arzuladığımız aydınlanma yerine paramparça oluruz ve eski duygu ve inançlarımızın enkazı önünde eli boş kalırız.Kişisel ilişkiler kapsamında bu kartın gerçekte aynı şekilde aydınlatan, ama çoğunlukla uzaklaştıran bir anlamı vardır. Burada aklın analitik gücü hastalıklı davranış biçiminin farkına varmakta ve bu sayede iyileşmeye yönelmekte oldukça yardımcı olabilir. Kendimizi bağımlılıklar veya hiç çözülemez görünen engeller içerisinde bulduğumuzda, kavrayan zihnin ayıran keskisi acı verici ve bununla birlikte yararlı olabilir. Ancak duygular açımlama merakının arzu objesi haline geldiği zaman, sıcak samimiyetin yerini yanıltmaca alır.

Kılıç Kralı Düz Açılırsa

Bu kral avukat ya da askeriyede çalışan bir adamdır. Bu kart aynı zamanda kişinin bir avukata ihtiyacı olduğunu da ifade eder. Çok becerikli bir kişidir, iyi bir danışmandır ve sinirleri sağlamdır. Bu kral zevk sahibi bir kişidir ve birçok arkadaşı vardır. Biraz duygusaldır.

Kılıç Kralı Ters Açılırsa

Bu kral maymun iştahlı ve yüzeysel biridir. Enerjisini israf eder. Kelimelerle arası iyi değildir, dedikoducudur ve dengesiz biridir. Otoriteye karşı gelir. Hukuk davalarında kaybetmesi mümkündür. Başkalarıyla olan ilişkilerinde ve iş hayatında dürüst davranmaz. Kart ters açıldığında pozitif ya da negatif İkizler burcu kadını olabilir. danışmandır ve sinirleri sağlamdır. Bu kral zevk sahibi bir kişidir ve birçok arkadaşı vardır. Biraz duygusaldır.