Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Kılıç İkilisi

Kılıç İkilisi

Kılıç İkilisi Bu kart kronik, iç kemiren kuşkularla nitelendirilen durumlara işaret eder. Aynı zamanda zihinsel düzeyde belirgin bir tutum ve karar gücü edinebilmek için gösterilen ve bazen umutsuz bile olan çabayı gösterir. Fakat gerçek inanç, ancak kavrayışlarımız duygularımızın düzeyine taşınabildiği zaman var olur. Bilinçdışının kart üzerinde okyanus ve ayla resmedilen bu alanı kesilerek ayrılmıştır.

 

 

Çapraz kılıçlar, yani entelektin sınırları geçişi engellemektedir. Dolayısıyla kart, içimizdeki sese kulak vermeksizin algılarımızı netleştirmeye çalıştığımız zorlu durumu niteler. Kılıç İkilisi aynı pozisyonda oturan Azize’nin (II) zıt kutbudur. Azize’nin sezgisel güçleri nitelendiren mavi tonları burada zeminde yer almaktadır. Kişi, muhtemelen düşüncelerin solgunluğunu, belirsizi, “gri teori”yi ifade eden, gri alanda oturmaktadır. Kuşkunun güveni kemiren gücünün peri masallarında genellikle kurt tarafından temsil edildiğini görürüz.

 

 

İş yaşamında bundan sonraki ilerleyişimize ilişkin derin kuşkulara düştüğümüz, öte yanda kendimizi önsezimize güvenmekten şiddetle alıkoyduğumuz bir noktaya gelmiş olduğumuzu gösterir. Böyle bir durumda metodik kuşkunun bize değerli farkındalıklar kazandırması olasıyken, eğer duygularımıza eşit söz hakkı vermeyi ısrarla reddedersek, buradan ne belirgin bir tavır, ne de inandırıcı bir hareket çıkacaktır.Bilinç düzeyinde bu kart güçlü analitik yetenekleri ifade eder.

 

 

Kavrama gücünün kurnazlığı tamamıyla karmaşık güçlükleri başa çıkılabilir parçalara ayırarak çözmeyi başarabilir. Burada gösterilen tehlike, sonunda parçacıklar yığını önünde, onlardan yeni bir bütün yaratıp yaratamayacağımızı bilmeksizin felce uğramış bir şekilde kalmakta yatmaktadır. Bütünü temsil eden okyanusa geçiş olmazsa, her ne kadar parlak olsa da, yalnızca yüzeyde kısmî farkı ndalıklar geliştirebiliriz, ama içsel huzuru bulamayız. Bu konumun zorluğu büyük kuşkucu Descartes’in meşhur deyişinde ifade bulur: “Sadece olasılık olan her şey, olasılıkla yanlıştır.”Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart içsel çatışmayı, kuşkuculuğu ve karar verme isteksizliğini ya da yetersizliğini gösterir. Burada bu kritiktir, çünkü kuşkunun acı zehiri bir ilişkiyi besleyen sevgi, güven ve birliktelik duygularının içine işler.

 

 

Bu bazı durumlarda dayanılmaz güçlüklerden kaçmak için yegâne çare olabilir. Böyle durumlarda bu çare yalnızca olayları çözmek için kuvvetli bir ilaç gibi kullanılmalı, hiçbir şekilde alışkanlık haline getirilmemelidir.

Kılıç İkilisi Düz Açılırsa

Sorunlarımın farkmdayım, ama onları görmek istemiyorum. Tehlikeli olabilecek sorunla yüzleşmeyi reddetmek. Cevap bulmak için kendi içine dön. İç sesine kulak ver. Pasif bir tutum izlenebilir, ama harekete geçmek gerekebilir. Sezgiler açık ve net olmayabilir.

Kılıç İkilisi Ters Açılırsa

Sorunlarımın farkındayım ama yüzleşmek istemiyorum. Anlamsız, boş düşünceler. Durum göründüğü kadar umutsuz olmayabilir. İçsel kaynakları ve sezgiyi kullanmaya karşı isteksizlik. Yeni bilgiden korkmak anlamına gelir. Zihinden çok bedene odaklanmak.