Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Kılıç Dörtlüsü

Kılıç Dörtlüsü

Kılıç Dörtlüsü Kılıç Dörtlüsü hareketsizliğin, engellenmiş akti vitelerin ve zoraki dinlenmenin kartıdır. Bu anlamda Ası lan’a (XII) çok benzer. Ancak fark Kılıç Dörtliisü’nün olaylara yönelmiş olmasıdır: Burada belirtilen engeller ve zorluklar daha somut ve daha kolay anlaşılır olup bizden yaşamımızda bir değişiklik talep etmeksizin tekrar gidebilirler de. Bu kartın anlamı özellikle belirtisi olabileceği bir hastalık imgesinde net olarak anlaşılır. Bizi aktivitelerimizden kopartır ve dinlenmeye zorlar. Bu teslimiyetten şikayetçi olmak ya da bu dinlenmeyi kendimizle uzlaşmanın bir fırsatı olarak hoş karşılamak bize kalmıştır.

 

 

Bununla, bu hareketsizlik evresinden bize derin düşünme olanağı sağlayan bir mola olarak yararlanabilecekken, bunu pek de arzulamadığımız belirginleşir.İş yaşamında Kılıç Dörtlüsü hiçbir şeyin iyiye gitmediğini gösterir. Gelişme çıkmaza girmiştir, gücümüz direnç karşısında tükenmiştir. Devam etmek demek sorumsuzca tehlikeye atılmak demektir, çünkü dıştaki direnç ve zayıflıklarımız büyük bir felakette bütünleşebilir.

 

 

Böyle durumlarda ihtiyacımız olan şey dinlenmek, uzaklaşmak, mola almak ve belki de bir doktorun yardımı ya da bir terapistin tavsiyesidir. Ancak gücümüzü, örneğin bir tatil sayesinde, yeniden topladığımız zaman daha önce oldukça umutsuz görünen görevlerimizi tamamlamaya yeni bir güvenle devam edebiliriz. Sonra da ne kadar kolay olduklarını görüp şaşırız.Bilinç düzeyinde bu kart zihinsel olarak kendimizi aşırı yıpratmış olduğumuz ve şimdi artık daha fazla net düşünemediğimiz anlamına gelir.

 

 

Diğer zamanlarda kolaylıkla üstesinden geleceğimiz engeller karşısında başarısızlığa uğramışızdır ve bundan sonra ne olacağını bilmeyiz. Eğer bu kartın uyarısını dikkate almaz ve her şeye rağmen kendimize eziyet etmeye devam edersek, bu bizi kolaylıkla dipsiz bir umutsuzluğa götürür. Onun yerine kendimize uzun zamandır gecikmiş olan mola için izin vermeli ve öncelikle sorunları unutmamızı sağlayacak neşeli eğlencelere yönelmeliyiz. Böyle yapmakla değerli zamanımızı boşa harcıyor olduğumuza ilişkin düşüncemiz anlamsızdır: Kendimizi bu şartlar altında devam etmeye zorladığımız zaman, yeni güçlerle oyunbaz ve keyif dolu bir şekilde daha kısa zamanda yol alabilecekken, kendimizi zorlu bir güzergâha sürükleriz.Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart soyutlanmış olduğumuzu gösterir. Kendimizi ya terk edilmiş, ya da büyük aşk oyunundan dışlanmış gibi hissederiz veya ilişkimizin içerisinde yalnız ve bitkinizdir.

 

 

Bu zeminle Kılıç Dörtlüsü bırakma ya da ayrılma yoluna doğru gittiğimize ilişkin bir uyarıdır. Şimdi kendimizi huzur ve sükûnete bırakmalı, problemleri bir kenara koymalı ve dikkatlice kendimizle ilgilenmeli, hatta kendimizi şımartmalıyız.

Kılıç Dörtlüsü Düz Açılırsa

Sorunlarımın farkındayım. Sorunlarını geçici olarak ertele, bir süre dinlenmeye çekil. Üstesinden gelebilecek güvene sahip olmak. Bir süre kendini dinle, yeniden toparlan. İç sesini dinle, düşün ve ne yaptığına bak. Fazla müsamahalı olma. Sağlık sorunlarına kulak ver, sağlığına dikkat et.

Kılıç Dörtlüsü Ters Açılırsa

Sıkıntılarımın farkında değilim. Sinir bozuklukları, gerginlik. Kendine olan güvenin azalması. Cinsel arzunun hayatın odak noktası olması. Çocuksu davranışlar.