Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Kılıç Dokuzlusu

Kılıç Dokuzlusu

Kılıç Dokuzlusu Uykusuz gecelerin bu kartı derin bir endişe ve umutsuzluk durumunu gösterir. Bununla bizi uyutmayan bir vicdan azabı veya hastalık ve acı kayıplar gibi varlığımızı tehdit eden deneyimler kastedilebilir. Istırap içerisinde uyanık yattığımız ve günün ağarmasını iple çektiğimiz korku dolu uzun geceleri gösterir. Bu kart uykumuzu çalanın utanç ve suçluluk duyguları veya zor görevler karşısında bizi umutsuzluğa düşüren endişemiz mi, yoksa yaşamımızın kaynağına ilişkin gerçek tehditler mi olduğu konusunu açık bırakır.

 

 

Sadece depresyonumuzu, derin üzüntümüzü, aniden acı gerçeğin farkına varmış olmanın korkusunu, uykusuz geceyi gösterir.İş yaşamında bu kart yılgın ve kötümser bir tavrımız olduğu, görevimizden, üstlerimizden ya da çalışma atmosferinden dolayı sıkıntı çektiğimiz anlamına gelir. Başarısızlık korkusunu özellikle olağan dışı riskler barındıran işlere ilişkin yükümlülükler karşısında olduğu kadar, sınanma korkusunu, toplum karşısındaki sahne korkusunu da ifade edebilir. Belki de uykumuzu çalan vicdan azabımızdır, çünkü yanlış ve ihmalkâr davranmışızdır ve bunun keşfedilmesinden kor kuyoruzdur.Bilinç düzeyinde bu kart olayları net görmemizi engelleyen karanlık bulutları gösterir.

 

 

Korkular, endişeler ve suçluluk duyguları doğrulansın ya da doğrulanmasınlar fark etmez bilincimize girer, bizi rahatsız eder ve yıldırırlar. Bazen de edindiğimiz ama inanmak istemediğimiz bir far kındalığın sonucu olarak duyduğumuz korkudur.Kişisel ilişkiler kapsamında Kılıç Dokuzlusu her şeyden önce terk edilme korkusunu ve ayrılık acısını ifade eder. Bu yalnızlık depresyonu olduğu kadar, sevilen bir eşi kaybetmenin korkusu ve bununla ilintili öz kuşku duyguları ve azabıdır.

 

 

Yanımızdaki kişi için duyduğumuz, makul olduğu kadar yersiz olan endişelerin de işareti de olabilir. Bazı durumlarda, muhtemel eşimiz gölgemize ait bir yanımızı keşfettiğinde ya da keşfedebilecek gibi olduğunda duyduğumuz utanç anlamına gelir.

Kılıç Dokuzlusu Düz Açılırsa

Sorunlarla yoğrulmak bilgelik getirir. Umutsuzluk. Kriz dönemi. Üzüntü. Kavga. Kayıp, ayrılık veya yanlış anaşılmaktan dolayı acı çekmek. Zihinsel bir ılstırap. Hastalık. Kişi enerjisini tekrar yönlendirmelidir. Başından geçen terslikleri bırak ve mutluluğu ara.

Kılıç Dokuzlusu Ters Açılırsa

Daha önce yaşananlar, bilgelik ve anlayış kazandırmadı. Krize yaklaşmak. Sorunlar ve sıkıntılar aşılması güç hale gelebilir, ama bunlardan ders çıkartılmalıdır. Şimdi değişiklik zamanı.