Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Kılıç Altılısı

Kılıç Altılısı

Kılıç Altılısı Kılıç Altılısı sayesinde yeni kıyılara ulaştığımı bir değişimi gösterir. Ayrılık kartı olarak, kahramanın Araba (VII) ile gösterilen keyifli ayrılışı ile Kupa Sekizlisinin tanımladığı kederli ayrılış arasında durur. Bu kartta vurgulanan değişim ilgimizi çekiyor ve bizi meraklandırıyor mu, yoksa korku dolu bir deneyim mi, bu daha ziyade bize bağlıdır. Her durumda diğer tarafta bizi neyin beklediğini bilmeksizin yeni kıyılara ulaşmamız, ama bunun için eskileri bırakmak zorunda olmamızla ilintilidir.

 

 

Bu açıdan ayrılmanın hüznünü, güvensizlikleri, korkulan ve endişeleri, ama aynı zamanda gelmekte olana ilişkin belli bir merakı ve gerginliği de gösterir. Şunu görmek önemlidir; bu yöneldiğimiz yeni alan mutlaka mevcut koşullarımızdan ayrılmamız anlamına gelmez, içsel bir adımı da gösteriyor olabilir: yeni alanlara girmek, yabancı oyun kurallarını, bilinmeyen yaşam şekillerini öğrenmek veya diğer kültür ve dinlerle karşılaşmak. I Ching ve mitolojide karşıdan karşıya suyu geçmek her zaman çoğulluktan birliğe giden adım anlamına gelir.İş yaşamında bu kart yeni bir sahaya girmekte olduğumuzu gösterir.

 

 

Dolayısıyla işimizin sona ermesi veya uğraşımızın değişmesi olduğu kadar yeni görevler üstlenmemiz anlamına da gelebilir. Ancak her durumda bugüne kadar bizim için aşina olan bir alanı terk etmemiz ve şüpheli, bazen de gerçekten endişeli duygularla yeni bir alana yönelmemiz anlamına gelir. Biz daha ziyade yeni kıyıda “sağlam” durana kadar ayaklarımızı eski kıyıda tutmayı tercih ederiz. Fakat bu kart daha yenisiyle olmadan önce, eskisini bırakmamız gerektiği anlamına gelir.

 

 

Ancak bu adımı atarken her zaman başkalarının faydalı ve uzman yardımlarına güvenebiliriz.Bilinç düzeyinde bu kart yavaşça ve dikkatlice kısmen zeki bir rehberlik altında  bugüne kadar bize yabancı kalmış olan yeni fikir ve görüşlere yönelmekte olduğumuzu söyler. Eski bakış açılarını terk etmenin ve yeni kavrayışları tanıyor olmanın karşısındaki güvensizlik evresi bu kartın buradaki temel anlamıdır.Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart dışsal olduğu kadar bizi tamamıyla değişik deneyimlere götüren kapsamlı bir içsel değişimi de vurgulayabilir.

 

 

Yeni kıyılara yanaşabilmek için bir bağı koparıp attığımız anlamına gelebilir. Ya da tam tersini de ifade edebilir: eski koşullarımızdan vazgeçmemiz (örneğin bekârlık hayatımız gibi) ve gerçekten derin bir ilişkiye girmemiz. Doğal olarak bu iki durumun birbiriyle ilintili olması da mümkündür: yeni bir ilişkiye girmek için eski partnerimizden ayrılmamız. Her durumda, yeni ve bilinmeyen bir yaşam tarzına başlayabilmemiz için bize aşina olanı bırakmamız ile ilgilidir.

Kılıç Atlısı Düz Açılına

Sorunlarımla ilgili seçim yapmak. Sorunlardan kaçmak va da onlarla yüzleşme arasında kalmak Sağlıksız ilişkiler. Bilgi eksikliği veya anlayış eksikliği sorunlara neden olabilir. Eteniz sevahati veva su kenarınabir seyahat. Zihinsel gerilim. Yardımı kendi içinde ara.

Kılıç Altılısı Ters Açılırsa

Problemlerim ve sıkıntılarım hakkında bir karara varamam. Kalıp sorunlarımla vüzleşmeliyim. Sorunlarla başa çıkarken zorluklarla karşılaşmak. Depresyon, inanç eksikliği. Seninle ilgili kararlan başkalarının almasına izin verme. Sağlıkla ilgili konulara dikkat et.