Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Kader Çarkı

X Kader Çarkı

Anahtar Kelimeler: Değişim, döngü

Gezegen: Jüpiter

Elementi: Ateş

Küçük Arkana: Onlular

Olumlu Özellikler: Başarı, değişim, seyahat, yeni faaliyetler, zamanlama, mutluluk, meditasyon, evrim.

Olumsuz Özellikler: Durgunluk, maddiyata odaklanmak, değişimden korkmak, mutsuzluk, anlayışsızlık, başarısızlık, kumar oynamak, suçluluk.

 

Kaderimizle nasıl yüzleştiğimize bağlı olarak Kader Çarkı’nı ya güçsüzlüğün ve çaresizliğin ifadesi ya da sayesinde büyüdüğümüz ve olgunlaştığımız bir yaşam bilgisinin işareti şeklinde deneyimleriz. Olaylar bağlamında Çark aslında, genellikle, öncesinde hiç etkimizin olmadığı durumları gösterir. Çarkın aşağıya dönmesi demek, basitçe planlarımızın yolunda gitmemesi demektir. Hava durumu, trafik, hava trafik kontrolörlerinin grevi, bir nesnenin uğursuzluğu veya bir başka “yüksek güç” planlarımızı bozar.

 

 

Böylece Çark bize henüz planlarımızı uygulama zamanının gelmediğini gösterir. Bu tarot falı kartı diğer pozisyonlardayken bizim için Çark’ın diğer, yani yükselen tarafına nasıl geçebileceğimize ilişkin önemli bir yol gösterici olabilir. Olaylarda mutlu, hoş, hatta şaşırtıcı değişiklikler anlamına gelir.İş yaşamında bu kart kural olarak öncelikle güçsüzlüğü ve pek nadir olmayan sıklıkta da alışılmış düzenin tekdüzeliğini gösterir. Fakat şu kesin ki, kartı derinlemesine anlayabilmek için altta yatan anlamı kavramak gerekir. Böylelikle hissettiğimiz boyunduruk bizi olgunlaştırır ve içimizde kendi kaderimizi ellerimize almak için bir istek yaratır.

 

 

Böylece  tarot falı bakarken Çark bize doğru gelmekte olan büyük dönüşümler olduğuna ve bizim onları kaçınılmaz şekilde uygulamak zorunda kalacağımıza işaret eder. Bu kaderi kabul etmeye ne kadar gönüllü olursak, ona şekil vermemiz o kadar kolay olur, onu gerçek işimiz olarak deneyimleyebiliriz ve Çark’ın yardımcı, faydalı yönüyle o kadar karşılaşabiliriz. Eğer kalan diğer kartlar zaten Çark’m yükselen tarafında olduğumuzu gösteriyorsa, o zaman hazır gidişat iyiyken devam etmeli, başarı, takdir ve diğer avantajları elde etmeliyiz. Ancak, eğer diğer kartlar Çark’ın inişteki tarafında olduğumuza işaret ediyorsa, kaderimizin bizi nereye götürdüğünün farkına varabilmek için kendimizi içinde bulunduğumuz başarısızlık, kayıp ve işimize son verilmesi gibi görünen durumları kavrayabilecek duruma getirmeliyiz.

 

 

Bilinç düzeyinde Kader Çarkı bizden zorunluluklar anlayışımızı geliştirmemiz istendiği anlamına gelir. Zaman çarkının bizi olgunlaşmamız ve büyümemiz için durmadan nasıl zorladığını anlatır. Sadece görünüşte bizim dışımızdaymış gibi duran bu kurallara uygunluk olmadığı takdirde, kolayca tembelleşebiliriz. Ancak Kader Çarkı bizi olgunlaşabilmek için üstesinden gelmemiz gereken deneyimlerle tekrar ve tekrar karşı karşıya bırakır.Kişisel ilişkilerimiz kapsamında bu kartta kendimizi çoğunlukla statükoya konu olmuş görürüz. Partnerimiz olmayabilir veya sorunlu ve doyumsuz bir ilişki yaşıyor olabiliriz. Ayrıca farkına varmamız gerekir ki, yükselen tarafa hoş bir dönüş yapmayı göze almadan önce öğrenmemiz gereken şeyler vardır.

 

 

Kader Çarkı Düz Açılırsa

Şimdi değişiklikler yapma zamanıdır, cesaret edip şansım dene ya da seyahate çık. Eğlenmek ya da kazanmak için şans oyunu oyna. İş hayatında ya da ilişkilerde sıkıntı veren eski bağlardan kurtul. Yaşamında yeni tecrübeler ortaya çıkabilir. Evlenmek ya da nişanlanmak için uygun zaman. Her şeyin iyi gittiği şu sırada mutluluğu ara. Çıkmak istediğin yolculuklar için plan yap. Başarmak için uygun zaman. Pozitif ve sağlıklı ol.

 

 

Kader Çarkı Ters Açılırsa

 

 

Riske girmek ya da yeni ilişkilere Kışlamak için uygun bir zaman değil. Kumar oynama ya da aşın risk alma. İş ya da kişisel ilişkilerinde dürüst ol. Başarı çok kolay değil. Diyetine ve sağlığına dikkat et. Yolculuk planlan gerçekleşmeyebilir. Cinsel arzular ön planda.

(17) Yorum Ekli

 1. Gönül19 Mart 2016 Cevapla
  Hayatım nasıl olucak ve beni neler bekliyor
 2. zeyep30 Aralık 2015 Cevapla
  muratla zeynep evlenecekmi
 3. Ayşe20 Aralık 2015 Cevapla
  Sevgilim bana geri dönsün beni sevsin istiyorum
 4. mehtap10 Ekim 2015 Cevapla
  Iki kisi arasinda kaldim.hangisi ile daha mutlu olacagima karar veremiyorum
 5. ahmet04 Ekim 2014 Cevapla
  gelecekte beni neler beklıyor gerceklesmesını ıstedıklerım gerceklesecek mı yakın zamanda para durumum nasıl olacak
 6. gökhan17 Haziran 2014 Cevapla
  işlerim gelecekte nasıl olur
 7. sezgin17 Haziran 2014 Cevapla
  gelecekte beni ne bekliyo acaba dükkan araba ev olurmu
 8. gökhan17 Haziran 2014 Cevapla
  gelecekte beni ne bekliyo acaba
 9. gökhan17 Haziran 2014 Cevapla
  dükkanım evim oluırmu işlerim açılır mı acaba
 10. gökhan17 Haziran 2014 Cevapla
  dükkanım evim oluırmu
 11. gökhan17 Haziran 2014 Cevapla
  dükkanım oluırmu
 12. catwoman02 Haziran 2014 Cevapla
  Kaderimde buyuk zenginlik varmi?
 13. mine aslan09 Mayıs 2014 Cevapla
  aşk hayatım nasıl devam edecek
 14. özlem03 Mayıs 2014 Cevapla
  memur olabilecekmiyim
 15. rabis11 Aralık 2013 Cevapla
  Gelecek
 16. fatmagül06 Aralık 2013 Cevapla
  hayatımda neler olacak gelecekle ilgili genel yorum
 17. Nigar30 Temmuz 2013 Cevapla
  Kismetim ne zaman??sevdiyimle ayriyim barisacakmiyim acaba?

10 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)