Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Güneş

Güneş

Anahtar Kelime: Yenilenme

Burcu: Aslan

Elementi: Ateş

Olumlu Özellikleri: Enerji, canlılık, güven, sadakat, başarı, yetenek, zafer, yenilenme.

Olumsuz Özellikleri: Boşa harcanmış yetenek, sağlıksız kararlar vermek, kibir, enerji eksikliği, egoizm, beklenti, özdeğer eksikliği.

 

Güneş yaşama sevincini, canlılığı, içtenliği ve güveni ifade eder. Aynı zamanda sayesinde açıklığa kavuştuğumuz ve sorunların, sıkıntıların ve anlaşılmaz korkuların üstesinden geldiğimiz bilinçli aklın aydınlatıcı güçleri anlamına da gelir. Ayrıca gençliğe özgü tazeliğin ve yeniden doğma duygusunun imgesidir. Yaşamın güneşli yanını temsil eder. Daha derin düzeyde bizi içimizdeki karanlığın üstesinden gelmeye, güneş gibi parlak, sıcak doğamızı büyütmeye ve “karartılmış” kardeşimizi özgür bırakmaya ve onu aydınlığa çıkartmaya teşvik eder.İş yaşamında Güneş işimizden zevk aldığımız, işlerimizi büyük yaratıcılık ve üretken güç sayesinde başarıyla tamamladığımız anlamına gelir.

 

 

Güneş aynı zamanda üstlerimiz, iş arkadaşlarımız ve ortaklarımızla ilişkilerimizdeki içtenliği ve sağlıklı bir özgüveni gösterir. Olumlu bir kişiliğe ve isteklerimizle fikirlerimizi ifade ederken inandırıcı bir açıklığa işaret eder.Bilinç düzeyinde bu kartın en önemli anlamı yer alır. Gerçek benliğimizle eş tutulabilecek olan güneşli doğamızın uyanışını, çiçeklenişini ve olgunlaşmasını temsil eder. Bu kavramla ilintili tüm nitelikler burada bulunabilirler: özgüven, kendinden eminlik, kendini tanıma, özbi linç, bağımsızlık ve sonuçta bunların olgunlaşmasıyla varılan bilgece özgecilik. Tanımlanan son nitelik “ihtiyaç duyulan olma” hırsı, sadece kendinden vazgeçmenin ve kendinden kaçmanın bir ifadesi olan yardımcılık sendromu ile karıştırılmamalıdır. Diirckheim’ın “Josef Müller” hakkında sorduğu şu şaşırtmaca soruda benliğe ilişkin bu aydınlanma açıkça görülmektedir: “Josef, Müller’in üstesinden nasıl gelmiştir?” Burada soyadı olan “Müller” kişiliksiz dünyevi ben, ad olan “Josef’ ise gerçek benlik anlamına gelmektedir. Kendi adınızı kullanarak, aynı soruyu kendinize sorun ve etkisini hissedin.

 

 

Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart gerçekten güneşli günlere işaret eder, içtenlik, kaygısızlık, büyük girişim ruhu, yürekten canlandıran keyif anlamına gelir. Olay olarak da keyifli bir tatil anlamına gelebilir. Daha derin düzeyde Güneş burada en olağanüstü doğasını gösterir: Kendini yitirmeden sınırsızca veren güç. İçten cömertliğin özü, karanlık bulutları dağıtan parlak ışıktır. Birlikteliklerde bu, şu anlama gelir: Cömertçe özen göstermek ve üzerine titremek, birbirini anlamak ve ilişkinin derinden ifade edilmesi.

 

 

Güneş Kartı Düz Açılırsa

Doğruluk ve mutluluğu aramak. Matematik ve bilimde yeni çalışmalar yapmak. Yeteneklerimize güvenmek başarı getirir. Yeni fikirlere açık olmak, gelecek için planlar yapmak. Maddi kazanca sahip olmak. Başka insanlar tarafından beğenilmek. İş ya da keyif için yolculuk planlamak. Sağlıklı ve canlı olmak.

Güneş Kartı Ters Açılırsa

Cesaretsizlik ve kendine güvenmeme kişiye zarar verir. Kendini değersiz bulmak. Cinsel ihtiyaçların en önemli konu haline gelmesi. Halsizlik, isteksizlik ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Sahtekârlık yapmak kötü duruma düşürür ve diğer insanların sana olan güvenini sarsar. İnsanların büyük beklentileri hayal kırıklığına sebep olabilir. Bedeli ne olursa olsun sınırlamaları reddetmek gerektiğini ifade eder. Bencil olmayı, gösterişe önem vermeyi anlatır.