Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Değnek Şövalyesi

Değnek Şövalyesi

Burcu: Aslan (24 Temmuz 23 Ağustos)

Değnek Şövalyesi içinde yaşama arzusunun, hevesin ve ilham dolu coşkunun, ama aynı zamanda sabırsızlığın, ihtirasın, fevrîliğin ve düşüncesizce abartının da bulunduğu, ılımandan sıcağa doğru bir atmosferi içerir. Dolayısıyla, onun ılıklığının keyfîni mi çıkarabileceğimiz, yoksa onun sıcaklığından ve istikrarsızlığından mı korkmamız gerektiği bu kartın nitelediği yaşam alanına çok bağlıdır.

 

 

Bu kartın ifade ettiği sabırsızlık her şeyi hemen istiyoruz demektir. Eğer bu başarılı olmazsa ya da bir şeyi elde edemezsek, tepkimiz çok patlayıcı, öfkeli ve saldırgan olur. Öte yandan Değnek Şövalyesinin canlandıran ve sürükleyen ılımanlığı buz gibi ortamları gevşetebilir ve sürüncemede kalmış konulara hız verebilir.İş yaşamında bu kart bizim şevk ve sabırsızlık içerisinde olduğumuzu ve genellikle burada gerekli olan zaman sürecini anlamakta güçlük çektiğimizi gösterir.

 

 

Bu, görevlerimize oldukça istekli ve hevesli yaklaştığımız halde, maymun iştahlı olduğumuz, çok az sebat gösterdiğimiz ve ufacık bir engelde bile hemen ilgimizi yitirdiğimiz anlamına gelir. Ayrıca Değnek Şövalyesi iş yerindeki ateşli rekabetlere ve hırslı galeyanlara da işaret eder.Bilinç düzeyinde bu kart idealistçe cennete yönelik idealler için çabaladığımız, veya objektif nedenlerine fazla önem vermeksizin ya da gerçekleşme olasılıklarını sorgulamadan temel kanılar geliştirdiğimiz ve onların elçiliğini yaptığımız bir bunalım evresinde olduğumuz anlamına gelir. Böyle zamanlarda geliştirdiğimiz coşkunun diğerleri üzerinde de sürükleyiciliği ve canlandırıcılığı vardır, dolayısıyla bazı durumlarda ferahlatıcıdır. Fakat geleceğe yön verdiği zaman, bu ruh halinin taşkınlığı düşüncesiz davranış ve kararlara yöneltir.Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart tutkunun ateşini ifade eder ve hırs dolu tartışmaları gösterir.

 

 

Her ikisi de kolayca dramatik bir şekilde sahnelenen abartılara yöneltir. Fakat bu enerjiler ortak bir girişime yöneltildiği takdirde, eski yalnız savaşçıları silah arkadaşlarına dönüştüren değerli bir gücü ortaya çıkartır.

Değnek Şövalyesi Düz Açılırsa

Bu haberci iş ve sosyal aktivitelerle ilgili bilgileri getirir. İş hayatıyla, yolculukla veya ev değiştirmeyle ilgili iyi haberler vardır. İlişkilerle ilgili, evlilikle ilgili veveya mutlu olaylarla ilgili iyi haberler var. Şövalye hareketi sever.

Değnek Şövalyesi Ters Açılırsa

Bu haberci iş hayatı veya sosyal aktivitelerle ilgili olumsuz haberler getirir. Bu haberler iş hayatında gecikmelere ve düş kırıklığına neden olur ve aynı zamanda sosyal hayatı da etkiler. Şövalye beklentileri yerine gelmediği için kızgın ve öfkeli olabilir. Yolculuk ertelenebilir. Bencilce davranışlar olabilir.

(1) Yorum Ekli

  1. durali06 Eylül 2014 Cevapla
    hayatta kim yanimda olcak gelecegim nasil olcak

11 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)