Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Değnek Kraliçesi

Değnek Kraliçesi

Burcu: Aslan (24 Temmuz 23 Ağustos)

Süre: Haftalar

Değnek Kraliçesi ateş elementinin dişil gücünü temsil eder. Dolayısıyla özgüven, özgür irade ve uyum göstermeye istekli olmaktan ziyade zekâsının ifadesi olan “kedi gibi” uysallık anlamına gelir. Değnek Kraliçesi açık fikirli, azimli ve girişimcidir. Gururu ona büyük bir içsel güç ve kuvvet verir, öte yandan onu eleştirilmeye ve takdir edilmemeye veya hayran olunmamaya karşı alıngan yapar.

 

 

O kadar yüksek derecede bir yaşama arzusunu ve yaşamı kabul edişi temsil eder ki, bu sarhoş edici bir eğlence arzusu ve aşırı savurganlık haline gelebilir. Sahip olduğu teatral beceri ve haz dolu tutku hissi onun dram kraliçesine dönüşmesine neden olur. Bu en açık şekilde Car men’in imajında ifade bulur.İş yaşamında Değnek Kraliçesi daha fazla bağımsızlık ve sorumluluk arzusu anlamına gelir.

 

 

Üzerimize daha büyük görevler almaya ve onların güç ve güvenle üstesinden gelmeye hevesli ve açık olduğumuzu gösterir. Olgunlaşmaya ve kendimizi geliştirmeye hazır oluşumuzu temsil eder. Bu sayede biz de bu yeni görevlerin üstesinden geliriz.Bilinç düzeyinde bu kart içimizde sıcaklık ve neşe olduğu kadar, cesaret ve girişim ruhu da uyandıran bir yaşam gücüne kendimizi açtığımız anlamına gelir. Artık kendimizi kısır çıkar anlayışları ile şartlanmaya ve istemeden sürüklenmeye bırakmıyoruz demektir.

 

 

Yaşamımızı etkin bir şekilde yaratmamız ve kendi ideallerimiz doğrultusunda yaşamamız için istekliliğimizi gösterir. Bu bağlamda yaşam bilgeliğinde, bağımsızlıkta ve arınmış adalet duygusunda artış demektir.Kişisel ilişkiler kapsamında bu kan artan gelişimin ve yeni, kısmen de sürükleyici deneyimlerin zamanı demektir. Heveslenmemize ve şevke gelmemize neden olan açık fikirliliği gösterir ve bu nedenle her koşulda yeni ilişkilerin olduğu, ya da mevcut ilişkilerde de kayda değer canlanmaların olduğu yaşam dolu bir evreye işaret eder.

 

 

Bu Kraliçenin ifade ettiği özgür irade, ilişkilerimizde “reşit” olduğumuz, dolayısıyla bugüne kadar “üstün” olan partnerimize bundan böyle kafa tutacağımız anlamına gelir.

Değnek Kraliçesi Düz Açılırsa

Bu kraliçe iş hayatında ve sosyal aktivitelerde başarılı olmayı arzular. O sosyal bir dişi Aslan ve gerçek bir danışmandır. Otorite figürüdür, hırslıdır ve yaptığı bütün işlerde çevresine ışık yaymaya çalışır. Bu kraliçenin beğenilmeye ve dikkat çekmeye ihtiyacı vardır. Sadık bir arkadaştır ve onunla zaman geçirmek keyiflidir. İş hayatında ve sosyal ortamlarda beklentileri yüksektir.

Değnek Kraliçesi Ters Açılırsa

Ters açılan değnek kraliçesi tahakküm edici, tâlepkar ve iş hayatında ve sosyal ortamlarda kontrolü ehilde tutmayı sever. Sevimsiz ve hırçındır, onunla vakit geçirmek hiç de keyifli değildir. Egosunun ihtiyaçları onun acımasızca davranmasına ve dedikodu yapmasına neden olur. Bu kraliçe iş hayatında genellikle dürüst davranmaz. Öfke, kin ve kıskançlıkla hareket eder. Ters açıldığında olumlu ya da olumsuz bir Aslan erkeği de olabilir.