Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Değnek Kralı

Değnek Kralı

Burcu: Koç (21 Mart 20 Nisan)

Süre: Hafta

Değnek Kralı ateş elementinin eril yönünü, Güneş Kralı XIV. Ludwig’in imajında belirginleşen gelişim gücünü temsil eder. Özgüvenin, yaşamı kabul edişin ve zenginlikteki, güçteki ve görkemdeki keyfin simgesidir. Bununla beraber, bu nitelikler hiçbir surette gösteriş düzeyinde, salt kişinin kendi gösteriş arzusu olarak yaşanmamalı, tersine bütün tarafların refahı için örnek oluşturacak bilgece bir şekil alabilmelidir.

 

 

Bu kart istek gücünün, kendinden eminliğin, idealist büyüme çabasının, olanca gelişmenin ve kişinin olgunlaşmasının ifadesidir. Sadece olumsuz aşırılıklarda ortaya özseverliği, egonun şişinmesini, kendini beğenmişliği ve fiyaka satmayı çıkartır.İş yaşamında Değnek Kralı özgüvenli, inandırıcı ve kararlı davranış, girişim ruhu ve güçlü motivasyon anlamına gelir.

 

 

Büyük organizasyon yeteneğinin işaretidir ve uygun niteliklerle liderliği hak edişi sağlar. Dinamiklik, taahhütte bulunma ve tehlikeyi göze almaya hazır olma anlamına gelir. Değnek Kralı çalışma ekibinin itici gücüdür. Bununla birlikte, eğer gerçeklik duygusu bulutlanacak olursa, karmaşık telaşa ve verimsiz faaliyetlere yönelir. Değnek Kralı’nın zayıf noktası, kötü planlamaya ve iyi niyetlerin sadece niyet olarak kalmasına neden olan, gerekli zamanlama duygusu eksikliğidir.

 

 

Bilinç düzeyinde bu kart ufukların genişlemesi ve bilgelik arayışı ile ilintili olarak bir olgunlaşma sürecini gösterir. Bu öncelikle istek gücümüzü, moral gücümüzü ve inançlarımızı geliştirmekle ilgili bir konudur. Değnek Kralı olarak gerçekliği kavramlarımızı, fikirlerimizi ve isteklerimizi ifade edebildiğimiz bir arena olarak deneyimleriz. Ayrıca bu değerlerimizin ve dinsel inançlarımızın geliştiği ve davranışlarımızı belirlediği bir zamandır ve bunların sübjektifliğinde kesinlikle öyle tuhaf bir şeyler vardır ki, diğerleri üzerinde sürükleyici bir etki yapar.Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart sıcaklığın, cömertliğin ve dürüstçe verilen sözün ifadesidir.

 

 

Burada Değnek Kralı canlılık ve girişkenlik demektir. Başkalarını şımartmayı sever ve böylelikle kendi cömertliğini deneyimler. İlişkimizle esasen gurur duyduğumuzu veya varlığı güçlü bir kişilik yayan bir partner aramakta olduğumuzu gösterir.

 

 

Değnek Kralı Düz Açılırsa

Bu kral bağımsız, etkileyici ve iş hayatında otoriter birisidir. Hırslıdır ve yöneticilik ve liderlik özelliklerine sahiptir. İyi bir arkadaştır ve sadıktır. Değnek kralı ye ni girişimlerde bulunmaktan hoşlanır, ama genellikle sonunu getirmez: Sosyal olarak aktif birisidir arkadaşları ve ailesiyle vakit geçirmekten hoşlanır. Miras olasılığı vardır.

Değnek Kralı Ters Açılırsa

Bu kral çocuksu, bağımlı ve antisosyal davranışlar gösteren biridir. Bencil, dominant ve zalim biri olabilir. Küstah, sert ve tahammülsüz tutumundan dolayı ilişkilerinde sorunlar yaşayabilir. Koç burcu olan insanlar genellikle kafa bölgelerinden yaralanabilirler. Kart ters açılırsa pozitif veya negatif olan bir Koç kadını olabilir.ni girişimlerde bulunmaktan hoşlanır, ama genellikle sonunu getirmez: Sosyal olarak aktif birisidir arkadaşları ve ailesiyle vakit geçirmekten hoşlanır. Miras olasılığı vardır.