Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Değnek Dokuzlusu

Tarot Kartı Değnek Dokuzlusu

Değnek Dokuzlusu Değnek Dokuzlusu kendimizi tehdit altında hissettiğimiz bir durum veya deneyimle ilgili olarak karşı koyma ve direnme anlamına gelir. Aynı zamanda aslında gerçek bir objektif tehdit olmadıkını (Değnek Yedilisinin aksine), ama daha önceki acı dolu deneyimlerimize ilişkin anılarımızın korkmamıza ve savunma pozisyonu almamıza neden olduğunu gösterir. Peri masallarının genellikle “taş kalplilik” olarak tanımladıkları kendini geri çekme durumunu temsil eder.

 

 

Genel anlamda, kendimizi geri tuttuğumuz ve ileriye yönelmeyi, önemli adımlar atmayı reddettiğimiz anlamına gelir. Bazı durumlarda, kart tamamen aksini önemli bir hamle yapmış olduğumuzu ve geri çekilmemizi önleyebilmek için tüm gücümüzle arka kapıyı kapamakta olduğumuzu gösterir. Durum böyle olduğu zaman kartın daha olumlu bir anlamı vardır, çünkü gelişme olanağı mevcuttur. Buna rağmen, gene de yanlış bir şey yapmış olduğumuzu gösterir: Kaçmışızdır ve geçmişin bizi yakalamasından korkuyoruzdur.

 

 

Ama veda etmenin gerçek yolu o deneyimi tamamlamak ve geçmişi ensemizde bir korku olarak taşımak yerine onu kesinlikle ayaklarımızın altında hissetmektir.İş yaşamında bu kart içsel direnç anlamına gelir. Yeniliklere, belirli görevlere veya iş yaşamımızdaki diğer gelişmelere karşı çıkıyoruz demektir. Aynı zamanda kendimizi üstlerimiz, iş arkadaşlarımız veya iş ortaklarımız tarafından tehdit edilmiş gibi hissettiğimizi de gösterebilir ve en önemlisi, işimizi ve çalışma gerekliliğini bir tehdit olarak deney imlediğimizi gösterir. Bu ayrıca atlamaktan korktuğumuz engelin bizim içimizde bulunduğunun bir işaretidir. Geçmişteki başarısızlıklarımız ve hayalkırıklıklarımız, bugün onlarla daha kolay başa çıkabilir olmamıza rağmen, bugünkü durumumuza yansıtılmaktadır.

 

 

Bu açıdan Tarot Kartı Değnek Dokuzlusu bizi korkularımızın Üstesinden gelmeye ve engeli gönüllü olarak aşmaya davet eder, böylelikle eski yaralarımız iyileşecektir.Bilinç düzeyinde Değnek Dokuzlusu bizim yeniye, olasılıkla bizi değiştirecek olan deneyimin içimize sızmasına karşı tehlikeli bir savunma tavrı içerisinde olduğumuzu gösterir. Daha mükemmel ve böylece daha katı bir yapı için çabalayıp bütün tehlike ve hataları bertaraf etmeye çalışan mükemmelliyetçinin göstermelik güvenli, ama yine yüz üstü düşen davranışını temsil eder.

 

 

“Eğer bir hata yapar ve bundan ders almazsak, İkincisini yaparız” özdeyişi doğrudur, ama bu endişeli bir yaşam kuralı haline gelecek olursa, katı ve aşırı sakıngan bir yaşam ürkekliğine neden olur. Bu saplantılı davranışı Fritz Riemann ta I nımlarken, cennete açılan iki kapı bulan bir adamı tasvir eder, kapılardan birinin üzerinde “Cennet Kapısı”, diğerinde ise “Cennet Üzerine Dersler Kapısı” yazmaktadır ve adam hiç tereddüt etmeden ikinci kapıdan girer.*Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart “sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer” anlamına gelir. İncinmekten ve eski yaralarımızın deşilmesinme sinden duyduğumuz korkuyu ifade eder.

 

 

Bize derinden faydası olabilecek şeyleri de uzak tutma bedeli karşılığında bizi incitebilecek hiçbir şeyin bize temas etmemesi için içimizin etrafına kapladığımız zırhı gösterir. Değnek Dokuzlusu özellikle bu alanda içimizi bloke ettiğimiz için içsel küskünlük, yabancılaşma ve çevremizden soyutlanma tehlikelerine karşı bizi uyarır. Aynı zamanda o kadar korktuğumuz yüzleşme veya içsel açılmanın gerçek bir tehlike barındırmadığına ilişkin teşvik edici bir işarettir.Fritz Riemann, Grundformen der Angst, Münih 1982 (Ernst Reinhardt).

Değnek Dokuzlusu Düz Açılırsa

İşte ve sosyal hayatta aklını kullanmak. İş hayatında ve ilişkilerde kendi çıkarlarını nasıl koruyacağını bilmek. İlişkilerde adil davranmak. Akıllıca davranıp başarıya ulaşmak. Rekâbetin üstesinden gelebilmek.

Değnek Dokuzlusu Ters Açılırsa

İş hayatında veya toplum içinde tecrübesiz veya bilgisiz olmak. Akıllıca oluşturulmamış planların umutsuzluğa neden olması. İş hayatında veya ilişkilerde dış güçlerin suistimaline açık olmak. Yaratıcılık gerektiren konularda güvensiz olmak. Başarıya ulaşmak çok zor. İstikrarlı bir kişilik değil.