Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Karı Kupa Prensi

Kupa Prensi

Burcu: Balık (20 Şubat 20 Mart)

Süre: Gün

Diğer üç prens gibi Kupa Prensi de bir dürtüyü, bir fırsatı, bir şansı gösterir. Burada ya hoş bir girişim için davettir, ya da bir sevgi veya uzlaşma jestidir. Her durumda bu dürtü başkasından gelir, duygularımıza hitap eder ve bizim tarafımızdan şükranla ve hoşnutlukla kabul edilir. Anlaşmazlık ve bozuşma evlerinden sonraki barış önerisini, acılı zamanlarımızda bize gösterilen sempatiyi ve sevgi dolu bir dokunuşu, aşık olduğumuz bir durumu gösterir. Bu dürtü genellikle iyi ve dürüsttür ve ancak diğer kartların çoğunluğu kaygı uyandırdığı takdirde kuşkuyla bakılmalıdır.İş yaşamında Kupa Prensi önümüzde bizim için iyi olacak, bizi rahatlatacak, belki de gururumuzu okşayacak bir deneyim olduğunu gösterir.

 

 

Bu övgü ve takdir, hak edilen bir kompliman veya işimizde güzel bir gelişme olacağına ilişkin hoş bir mesaj olabilir. Bu kart genellikle iş arkadaşları çevresinde eğlenceli bir etkinliğe davet edilmenin işareti veya eski çalışanların işe yeni girmiş olana kendilerine sen diye hitap edebileceğini söylemesi örneğinde olduğu gibi daha büyük bir samimiyetin ifadesidir. Aynı derecede önemli olarak da, iyi niyetli tavsiye ve görevlerimizin tamamlanması esnasında yapılan dostça yardım demektir.Bilinç düzeyinde Kupa Prensi durumumuzu ferahlatmaya yardımcı olacak iyi niyetli dostça teşvikler ve dürtüler aldığımız anlamına gelir. Bu, kederli zamanlarda verilen teselli ve cesaret, endişelerimize ve sıkıntılarımıza gösterilen anlayış veya bizi içsel olarak etkileyen ve içimizde önemli bir gelişmeye neden olan spontane bir jest olabilir.

 

 

Kupalar tarafından sembolize edilen su elementinin anlamı bağlamında da bilgece bir tavsiye ve bazı durumlarda ise aracı (sezgisel veya sembolik dilde) bir mesaj olabilir.Kişisel ilişkiler kapsamında Kupa Prensi her şeyden önce partnerimizin dostça, empatik ve uzlaşıcı jestini gösterir. Dolayısıyla tartışma ve soğukluk evrelerinden sonraki hoş, ılık esinti veya spontane bir sevgi gösterisi demektir. Olaylar düzeyinde bu kart evlilik teklifi anlamına da gelir.

Kupa Prensi Düz Açılırsa

Kupa prensi duyguları ve aşkı temsil eder, psişik yetenekleri vardır, çok yaratıcıdır ve muhtemelen şifa veren bir kişi olma ihtimali vardır.Aşk ilişkisini, pârti haberi veya bir doğum ya da evlilik ile ilgili iyi haberler getirir. Bu prens göz boyayıcı, aşırı duygusal ya da homoseksüel biri olabilir. Alkol ve uyuşturucu sorunları olabilir.

Kupa Prensi Ters Açılırsa

Ters açılan bu prens duygusal açıdan tükenişi ve birçok hayal kırıklığını gösterir. Karşılanmamış, tatmin edilmemiş büyük umut ve beklentileri vardır. İlişkilere yönelik kötü haberler alınabilir; reddedilme korkusu. Bu prens duygusal anlamda istismara uğramış veya sevgisiz kalmış biri olabilir. Prens bu dönemde yaratıcı veya psişik yeteneklerini kullanmaz.