Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falında Sahneyi Kurmak

kuantum ve bilimPacifica Graduate İnstitute’un genel müdür yardımcısı olan, Dr. Dianne Skafte, Listening to the Oracle yazısında, eski kehanetlerin ölmediğinden, sadece insanların, onları dinlemeyi unuttuklarından, bahseder. Delphi’de en meşhur kehanetlerden biri olan, Apollo’nun kehanetinde bile kahinlerin, kehaneti anlamak için kendi bildikleri veya din adamlarının asistanlarının tefsirlerine, başvurmaları gerekiyordu.

Skafte’in dediği gibi kehanetler, mecazı ve resimleri kullanmayı sevmektedir.

Yeni kehanet yöntemi, fal araç olmak yerine, bizim karakterimizi araştırır ve iç alemimizden bilgileri ortaya çıkartır. Problemlerimize veya bulunduğumuz duruma yeni bir bakış açısı yaratır. Marcel Pro ust, gerçek keşfetme yolculuğumuzun, yeni görünümlerle değil, yeni gözlerle oluştuğundan bahsetti.

Bu konuda, Tarotun gerçek amacı, daha önce söylediğimiz gibi, gelecek hakkında kehanette bulunmak yerine, yeni düşünce ve davranış biçimini teşvik etmektir. Bizim, durumuza yeni gözle bakmamızı sağlayacaktır. Skafte’e göre kehanet ve araştırmalar, “En iyi yolu bulmam için, bu duruma hangi yönde bakmam lazım ?” gibi sorularla başarıya ulaşabilir.
“Sıcak yaklaşım”’la, kehanet işlerini kolaylaştırabilmemize rağmen, akıllı tarafımız bu işe ortak olmalı. Bilgiler aldığımızda, mantık ve doğru düşünce tarzını kullanmamız gerekir.

Skafte’te göre, aldığımız veya “Duyduğumuz” bilgileri iyi kullanmamız için, aklımızın belli bir çerçevede olması gerek. Bizim “Tavrımız”, kendi problerimizle kafamızda savaştıktan sonra, sorularımızın cevabını araştırmak, olmalıdır. Biz, hala ne yapacağımızı veya bir duruma nasıl yaklaşacağımızı bilmiyoruz. Bir mesaj veya açıklama almaya hazır olmamız gerek. Ve o bilgiyi alabileceğimizden emin olmamız gerek. Böylece bilinçaltımızı, kendi işini yapmaya ve yeni fikirleri kabul etmeye, zihnimizin en derinini de yeni “Cevaplar” için hazırlamış olduk.

Skafte’in inancına göre kehanet, bilgiler “Kutsal varlık”’tan gelmektedir ve basit bir duayı varlığı veya inandığımız ruhsal varlıkları bize yardım etmeleri için davet etmek, bize yardım etmeleri ve koru malan istemek, bizim işimizin en iyi şekilde sonuçlanmasını talep etmeyi, bize öneriyor.

Dikkatimizi o duaya yönlendirdiğimizde, ikikart yöntemi bize, durumumuzla ilgili, anlayabileceğimiz bir mesaj vermektedir. Bizim problemimizi veya onunla ilgili durumumuzu, daha iyi bir şekilde düşünmemizi ve dolayısıyla, davranış biçimimizi ve duruma yaklaşımımızı, değiştirecektir.

Tarot kartları, kehanetler kadar gerçektir. Onları, ciddiye almamak veya verdikleri kehanetle dalga geçmek, çok yanlıştır.