Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falında Ermiş

IX Ermiş

Anahtar Kelime: Tecrübeyle gelen bilgelik

Burcu: Başak

Küçük Arkana: Dokuzlu

Elementi: Toprak

Olumlu Özellikler: Bilgi, rehberlik, çalışmak, yalnızlık, bilgelik, deneyim, anlayış, ruhani konuk.

Olumsuz Özellikler: Toyluk, ön yargı, acemilik, mantıksızlık, yavanlık, cehalet sağlık konuları.

Tarot falında Hem cesaretinizi, istek gücünüzü ve gururunuzu, hem de bu konuda bir aslan gibi çarpışmaya hazır olduğunuzu gösterin. Bu seter yenilmez olduğunuza güvenerek planlarınıza keyif ve tutkuyla yaklaşın. Ermiş inziva ve derin düşüncelere dalma kartıdır. Yaşamda dış etkilere karşı sipere yattığımız, koşuşturmalardan ve insan kalabalıklarından uzak dinlendiğimiz ve kendimize geldiğimiz içe dönük bir evreyi temsil eder.

 

Bu nedenle Tarot falında Ermiş bizim kim olduğumuzu, ne istediğimizi ve oraya nasıl ulaşacağımızı kavrayacağımız önemli deneyimler anlamına gelir. İki önemli ucu birleştirir: deneyimin derinliğini ve algının doruğunu. Bu kart çoğu zaman insanları boş yere korkutur. Oysa yalnızca nitelikleri yanlış anlaşıldığında yalnızlık ve terkedilmişlik korkusuna neden olur. Ermiş’in çağrısını içinden gelerek takip eden kişi berraklık, güç ve kendi kendine kalabilmenin keyifli deneyimi sayesinde zenginleşir.

 

İş yaşamında Ermiş bizim kendi duygu ve düşüncelerimizi incelediğimiz, böylelikle iş yaşamında nereye ulaşmak istediğimize ilişkin bir netlik kazandığımız zamanı ifade eder. Bu bizi başarı, takdir, prestij, taahhüt, para ve iş kavramlarımıza yeniden yön vermeye sevk eder. Her ne olursa olsun bu yeni kavrayışlar bizim asıl ihtiyaçlarımıza ve gerçek işimize doğru temel bir başlangıç adımı atmamıza neden olurlar. Bu kavrayışın berraklığı ve şeffaflığı beraberinde, büyük bir karakter sağlamlığına ilaveten, derin bir içsel kesinlik vardır ki, bunlar sayesinde yeni kazanmış olduğumuz hedeflerimizi adım adım uygularız. Bazı durumlarda Ermiş meslekî tablonun kendisi anlamına da gelebilir ve ekonomik olarak mütevazı bir çerçevedeki ağırbaşlılık, sakinlik, sakınganlık ve yalnızlığın bizi bir tüketim topluluğuna başarılı bir katılımdan daha fazla içsel doyuma ulaştıracağını gösterir.Bilinç düzeyinde bu kart kendimize daha fazla yaklaşabilmek, başkalarının fikirlerinden özgürleşmek ve onlardan etkilenmemek için kendimizi geri çektiğimizi gösterir.

 

Bu nedenle Tarot falında Ermiş çoğu zaman bir iş veya problem üzerinde yoğunlaşarak çalışabilmek veya doğru farkındalıklar kendini gösterene kadar sakin bir dikkatle beklemek için günlerce veya bütün bir tatil boyunca yalnız kalmak istediğimiz zamanları ifade eder. Bu sükûnet zamanlarına çoğu kez etkin bir biçimde çilecilik, oruç tutma, meditasyon, sessizlik veya tinsel egzersizler eşlik eder. Bu gibi deneyimlerin sonucu; yaşam bilgeliği, cesaret, güç ve berraklıkta büyük bir gelişmedir.Kişisel ilişkilerimiz kapsamında bu kart çelişik duygular taşıyan, kararsız bir karttır, çünkü bir ilişki içindeki yalnızlığı da temsil edebilir.

 

Derin anlamı da burada, birliktelik yaşamında bizim için gerçekte neyin önemli olduğuna ilişkin derin anlam ve kesinlikte yatmaktadır. Bizi çoğu kez sevginin daha olgun formlarına, birlikteliğin derin deneyimini yaşayabilmek için gönüllü olarak kendini kısıtlamaya yöneltir. Bilgece bir anlayışa da işaret eder; sağlam bir ilişkinin en büyük ön şartı her iki tarafın da yalnız kalabilme yetisine sahip olmasıdır.

 

Ermiş Kartı Düz Açılırsa

Tecrübeyle edinilmiş bilgelikle, daha olumlu harekete geçmek.Rehber arayışında olmak. İçsel rehberlik için meditasyon öğrenmeyi isteme. İş hayatında veya ilişkilerde yeni dersler almak. Güvenilen ve saygı duyulan birisinden tavsiye almak. İçsel yönden ilerlemek için yeni amaçlar edinmek. Hoşgörü. Bir projenin tamamlanması. Seyahat planı. Yaşlı bir erkekle veya aileden biriyle karşılaşmak, buluşmak.

Ermiş Kartı Ters Açılırsa

Bilgelik ve anlayış eksikliği. Bencil ve hoşgörüsüz. Yargılayan ve eleştirel bir bakış açısına sahip olmak. Açık fikirli olmamak. Cinsel yönden çekingen olmak. Dar kafalı ve önyargılı olmak. Yanlış anlaşıldığını hissetmek. Ruhsal yönden gelişme arayışında olmamak. Korku ve suçluluk duygusu. Ertelenen planlar ve durgunluk hali. Fiziksel ve maddi ihtiyaçlara odaklanmak.

(1) Yorum Ekli

  1. ebenki30 Mayıs 2014 Cevapla
    ask hayatim

14 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)