Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı XIV Denge Kartı

XIV Denge

Anahtar Kelimeler: Uyum yeteneği, çözümlemek, tecrübe

Burcu: Yay

Elementi: Ateş

Olumlu Özellikleri: Dengeli davranışlar, düzen, oto kontrol, rehberlik, arındırma, sabır, yüksek bir gaye edinmek.

Olumsuz Özellikleri: Uyumsuzluk, otokontrol eksikliği, sahtekârlık, cehalet, seyahat tutkusu, hoş görmeme, dengesizlik.

 

 

Geçmişi bitirdiğinizi ve yeni yollara koyulduğunuzu kesin olarak göstermenin zamanıdır. Bu konuyu net bir sonuca ulaştırın. Bırakın ve ellerinizi açın ki, yeni bir şeyler sizi hazır ve istekli bulsun. Geçmişte yaşadığınız deneyimlerinize şükrederek, bilinçlice ayrılın. “Ölçülülük” sözcüğü Denge kartının anlamını kavramamızı kolaylaştırır.. Tarot’da bir sonraki kart olan ve aşırılık anlamına gelen Şeytan’ın (XV) sağlıklı karşıtını simgeler. Uyum, denge, sükûnet ve iç huzur Dengeyi temsil eden unsurlardır. Dolayısıyla bu tarot falı kartı sağlıklı olmanın ve içsel dengenin, kendini beğenmenin ve kendine iyi davranmanın keyifli deneyimini betimler ve bu da bizim çevremizle uyumlaşmamızı sağlar.

 

 

Sorulan soruya bağlı olarak, bu tarot kartı tedavi ve iyileşme anlamına da gelir.İş yaşamında bu kart işlerimizi azimli ve tutarlı bir şekilde yönetebiliyoruz demektir. Bu kart sadece dostça ve uyumlu bir iş ortamı anlamına gelmez, aynı zamanda ne gereğinden fazla, ne de gereğinden az çalıştığımız sakin ve huzurlu bir iş temposu demektir. Bu durumun tembellikle, ilgisizlikle, zayıflıkla veya baştan savmacılıkla ilgisi yoktur. Aksine, amaca yönelik, emin ve etkin eylemin temel şartı olan güçlü dinginliktir (“Zen ve Okçuluk”ta* gösterildiği gibi).Bilinç düzeyinde ölçülülük beden, zihin ve ruh arasındaki uyum demektir. Kendimizle uzlaştığımız, bütünle uyumlu olduğumuz, kendimizi sevdiğimiz, içimizde huzur dolu bir dinginliği deneyimlediğimiz ve inekçe çalışkanlıkları, işkence dolu öz kuşkuları ve borç yüklü kendimizi suçlamaları geride bıraktığımız anlamına gelir.

 

 

Bu deneyim doğal olarak, hırs ve gurur olmaksızın barış içinde olmamızı, diğerlerini mutluluğa yöneltmemizi ve hatta bütünüyle iyi bir Örnek olmamızı sağlar.Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart mutlu uyumun, dostça ve açık ilişkilerin ve sevgi dolu muhabbetlerin olduğu huzurlu bir evreye işaret eder. Bu deneyim yalnızca sükûnet sağlanabildiği takdirde başarılı olur. Görünürdeki davranışlar değil, ama yürekten deneyimlenen samimiyet, dışsal gösteriş ve cazibe değil, ama zarif alçak gönüllülük; işte bunlar bu kartın nitelikleridir.Bu aynı zamanda yeni ve hoş ilişkilere de işaret eder.

 

 

Denge Kartı Düz Açılırsa

Enerjinin olumlu kullanılması, otokontrol ve uyum. Kılavuzluk için iç sesine güvenmek. Meditasyon bilge liği artırır. Yolculuk için plan yapmak. Duygulan dengelemek. Zor deneyimler karşısında sabır. Egonun hafiflemeye ihtiyacı var. Yeni bir beceri öğrenme potansiyeli var ya da hobiyle ilgili bir kursa gidilebilir.

Denge Kartı Ters Açılırsa

Kendi isteklerine düşkün, huzursuz ve sabırsız olmak. Kontrolsüz tutkular ve arzular sorunlara yol açabilir ve kişiyi yenilgiye uğratabilir. Özgürlük arzusu boşa harcanabilir, kayıp ve bela getirebilir. Cinsel enerjinin olumsuz yönden kullanılması. Duygusal yıkım ve mutsuzluk. Kendini beğenmişlik. Ruhani kaynağa ve daha yüksek yasalara karşı cehalet içinde olmak. Kendine güvenin azalması.

(1) Yorum Ekli

  1. mahmut16 Mart 2014 Cevapla
    Böyle devam edersem sonuçları….

15 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)