Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı Tılsımlar Yedilisi

Tılsımlar YedilisiBu kart, bize işlemlerimizi takip etmemizi hatırlatır. Özellikle dönemsel “Ekmek ve biçmek” işlemini vurgular. Ayrıca bizim, içimizden dolayı, yaşadığımız memnuniyeti anlatıyor. Bizim, “Kişisel hasat” tan zevk almamızın zamanı geldi.

Greer bu karta, sabrı “Biçmek” ve işimiz ziyan olacak diye kendi endişelerimizi atlatmak olarak yorumlar; Wood ise “Maddi ilerleme” adını verir. Karta daha çok anlam verebilmemiz için Waite, onu “Yerine getirelememiş zafer” olarak adlandırır ve Aleister Crowley (Thoth destesinin tasarımcısı), ona “Başarısızlık” adını verir. Bize göre kartın konusu, başlamak, denge kurmak ve ihya etmek için durmaktır. Bu kart, karışıktır. Ümitlerimizi, rüyalarımızı, çabalarımızı ve görevimizi tamamlamak için, gereken sabrın öneminden bahsediyor.

Rider Waite’in figürü, yaratıcı ifadeyi simgeleyen, portakal renkli ve iç maneviyatı temsil eden mavi rengi giyer. Figür, bir çapaya dayanır ve 7 tane Tılsım bulunan sarmaşık bitkisine bakar. Gri gökyüzü, ona gelecekteki planlama için, gereken bilimi verir. Waite, Tılsım’m genç adamın hâzinesi olduğunu söylüyor ve gencin kalbinin, orda olduğunu öne sürüyor. Kalbinde, Tılsım’lar parasal ödül olarak mı yer alır? Yoksa “Bahçıvanlık” için gereken çok gayretli bir işlemler mi bulunur ? belli değil.

Robin Wood kartında, üstüste yerleştirilmiş Tılsım’lar, Kahverengi giysili (Doğaya yakın) ve eldiven takan bir adamın etrafında bulunuyor. Adam, bol ve zengin sarmaşık bitkisinin arasında duruyor. Yeşil fulan, boğaz şakrasmda yaratıcılığı ve dış ilerleme olacağmın, belirtisini temsil eder.

Adamın, hangi malzeme veya alet kullandığını ve şu anda ona dayandığımızı bilemeyiz. Çünkü temeli görünmüyor. O, ne yaptığını biliyor ve bu yüzden Wood’un dediği gibi, işi bitirmek için hep doğru alet seçmeyi ve kullanmayı bilir. Bu kartla ilgili bir sır: İlk baştan, o kadar açık olmayan sarmaşık bitkiler ve Kantaloup kavun, Wood’a göre yerdeler. Fakat dik duruyorlar. Buna göre, bu adam “Görünmeyen” işlere, bol miktarda para harcamaya hazır. Yeter ki hasadı, daha daha üretken ve kolay olsun.

Durumumuzun daha önce bize ne kazandırdığını ve üretkenliği korumak veya daha fazla üretmek için bir sonraki adamın ne olması gerektiğini düşünmeliyiz; Özellikle durumumuza bir çözüm bulmak için, kendimizi zorlayarak, “Mola” veriyoruz ve ortamdan uzaklaşıyoruz;Çabamız, belki henüz değil ama ilerde sonuç verecektir.

Tılsımlar Yedilisi’ni Mücadele için çekmekse:

Durumumuzla ilgili, faydamızın nerede olacağını araştırmalıyız. Acaba maddi zenginliğe çok mu önem veriyoruz ? Yoksa az mı kaldı ? Bu durumun, daha değerli başka yönleri var mı ?

İşimiz veya projelerimizin üretken olması için, fikirlerimizi nasıl kullanabileceğimizi araştırmalıyız;
Hayatımızdan veya bulunduğumuz durumdan, ne kadar memnunuz ve bize, daha çok mutluluk ve bütünlenme hissi vermesi için ne yapmalıyız ?

Tılsımlar Yedilisi’nde gereken sabır veya memnuniyetsiz ifade, bu kartta “İşbaşındadır. Hayatımızın hangi aşamasında olursa olsun, yaşıyorsak o zaman daha çok öğreneceğimiz ve yapacağımız iş var. Bu karta göre, sorumuza cevap verme yeteneğimiz var veya gelişiyor. Ayrıca İş bitene kadar, tekrarlansa bile; göreve devam etmek için ihtiyaç olan bütün detayları dikkat ederek sabırlı ve disiplinli olmamız gerekiyor.