Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot falı kupa ası kartı ne anlama gelir

indir (1)Kupaların birlisi, yaşamın, aşkın ve yaratıcı yenilenmenin sularını barındırır. Bu figür, bilinçdışı usun derin şüphelerini simgesi, iki deniz kızı ile desteklenmektedir. Karttaki kupa, cennetin merkezinde bulunan kutsal şarap bardağı olarak imgelenmiştir. Su elementine özgü Burçların kabartmaları kadehin üstünde belirtilmektedir.

Düzün Anlamı
Bu kart, duygu, yaratıcılık, ilham, yenilikler ve verimlilik ile yakından ilişkili olan su elementini vurgulamaktadır. Bu kupa hayatın belirli alanlarındaki bağlılık, aşk ve ruhsal dünya akışı sunarlar. Aşk ile ilgili konularda, yoğun ve derin bir ilişkinin başlangıcını vurgular. Kalp, duygusal güvenini kazanıyor ve yoğun hislenimlere giriyor. Var olan bir ilişki söz konusu olduğunda da, ilişki bağlarının giderek kuvvetleneceğini belirtir.

Yaratıcılığı simgeleyen bir kart olarak, yaşanan duygusal keyif ve doyumlardan, rüyalardan ilham alan sanatı simgeler.Verimlilik bu kartın yüreğindedir ; içsel dünyadaki denge ve uyumun sağlanması ile uzun süredir düşlediğiniz şeyler meyve vermeye çalışıyorlar !

Tersin Anlamı
Bu kart ters geldiğinde, yaratıcı su elementi azalmaya başlar. Duygusal yaşamda, aşk yitimi söz konusu! Bu konum, duygusal baskılan, uygun olmayan bireylere delicesine duyulan aşkı, aşktaki yıkıcı fantezileri ve verimsiz saplantıları belirtmektedir. Kılıçlar ya da Baş Rahibe kartının belirmesiyle yukarıdaki yorum daha da güçlenir.

Yaratıcılık ile ilgili konularda, engellemeler söz konusudur.Bu engellemelerin nedeni, duygusal bunalımlar, enerji yitimi, yaşanan korku ve kaygılar olabilir. Su elementinin rahatlatıcı nitelikleri yardımcı olacaktır. Her şeyden önce, duygusal dünyanızı, ruhsal ve bedensel dünyanız ile destekleyerek açlık duygulannızı doyuma ulaştırmak zorundasınız.