Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı Kılıçlar Olumsuzluğu Atlatmak

Kılıçlar Olumsuzluğu Atlatmak

Tanınmış spor yayıncısı Keith Jackson’dan bir aktarma: “Yaa Nel lie, bu desteden kim kart çekmek ister?” Birçok yazar Kılıçlar’ın olumsuz anlam taşıdığını belirtir. Biz değil.

Biz tarot destelerin düşünce ve zihin durumu, gerçek ve berraklık uğraşısı ile ilgilendiğini düşünüyoruz. Kılıçlar Tarot kümesinin ahlaki belkemiğidir. Bize fikirlerimizi ve durumumuzu; ahlaki değerlere ve uygun hareket tarzlarına göre incelememize yardım ederler. Kur’an muhtemelen desteden anladığımız bağlamda olmamakla birlikte; bir kılıçta bin kelimeden daha fazla gerçek olduğunu hatırlatır.

Kılıçlar tarot destesi; bizi bazı güçlü, muhtemelen tatsız ve korku dolu tecrübelere katlanmak zorunda kalabileceğimiz konusunda bilgilendirir. Kılıçlar bize test edilebileceğimiz olası bazı yöntemleri gösterirler.

Kılıçlar destesi havanın elementi, bahar mevsimi ve doğu yönüyle ilintili olup; kartların üstündeki birçok süsleme bu konseptleri yansıtır. Daha da ötesinde, Kılıçlar destesinin üzerindeki süslemeler, tüm Minör Arcada kartlarının en karmaşık ve kompleks olanlarıdır.

Kılıçların pek de açık olmayan bir dizi yönünü dikkate almak ve haklarında bazen cevapsız sorular ortaya atmak zorunludur. Böylece; sıklıkla bir kartın ne anlama geldiğini merak ettiğimiz bir ikilemle başbaşa kalırız. Kendi iç fikirlerimize güvenmeli ve kendimize “Bu kart benim hangi yönümü yansıtıyor?” diye sormalıyız. Kılıçlar birçok insanın yüzleşmesi kolay olmayan kartlardır.

Arrien, Kılıçlar’m bizim şüphecilik durumumuzu yansıttığını belirtir. Greer aynı zamanda analiz ve strateji ile ilgili olduğunu belirtir. Kuşlar; destenin hayvansal amblemi; tüm saray kartlarının üzerinde ortaya çıkarlar. Pollock’a göre zihin kabiliyetinin akıl krallığına dönüşmesini sembolize ederler.

Eski insanlar kılıcı kutsal kabul eder ve bunu kutlarlar. Cillot eski Romalıların demirden yapılmış kılıçların şeytani ruhları savuşturmada çok başarılı olduklarına inandıklarını söyler. Bu inanç; karanlığın güçlerine karşı aydınlık güçlerin savunucusu olan şövalye kılıçlarında ifade bulmaya devam etmiştir.

Mitolojinin en güçlü kılıçlarından biri olan Excalibur; Arthur’un saf ve adanmış zihninin serbest bırakmasını bekleyerek taş içine saplanmıştı. Sigmund, Odin, Perseus, Achilles ve Odysseus, diğerleriyle birlikte, tümü sihirli kılıçlar olarak kabul edilirler.