Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı Kart 4 “III İmparatoriçe”

III İmparatoriçe

Anahtar Kelimeler: Ben yaparım

Gezegeni: Venüs

Küçük Arkana: Üçler

Elementleri: Toprak ve hava

Olumlu özellikleri: Tabiat Ana, yaratıcılık, evlilik, birleşme, hamilelik, iletişim, hayal gücü, keyif almak, cinsellik.

Olumsuz özellikleri: Mutsuzluk, üreme yeteneğinin olmaması, ruhsal sorunlar, sevgisizlik, bencillik, donukluk, cansızlık, gelişim eksikliği, yeteneksiz olmak.

İmparatoriçe tarot falında doğanın tükenmeyen gücünü ve bu sayede sürekli yeni canlılar doğurmaya devam etmesini karakterize eder. Bu nedenle canlılığı, doğurganlığı, büyümeyi ve yeni olan bir şeyin doğuşunu temsil eder. O tüm canlıların sonsuz yaşam kaynağıdır, yaratıcı gücümüzü, dürtüleri özümseyebilmemizi ve onlardan yeni bir şeylerin doğuşuna izin verebilişimizi ifade eder.

 

Bu, maddesel düzeyde büyüme ve doğurganlık, psikolojik düzeyde sanatsal yaratıcılık, zihinsel düzeyde imgelem ve kavrayış, bilinç düzeyinde ise algılamada artış demektir. tarot falı bak Sürekli yeninin doğuşu, yaşamımızın daimî dönüşümü ve bu doğumların sancılarına dayanmanın kaçınılmazlığı anlamına gelir.İş yaşamında bu kart büyük bir enerjinin açığa çıktığı bir evrede olduğumuzu gösterir. Bu, sanatçı, yazar, müzisyen veya reklam uzmanı için yaratıcılık; teknisyen, mühendis veya tasarımcı için şaşırtıcı yeni fikirler; diğer profesyonel alanlarda ise değişime, yenilenmeye, büyümeye niyetlilik ve daha fazla canlılık demektir. Burada İmparatoriçe, aynı zamanda değişen iş şartlarına uyum sağlamamız gerektiği, yeni bir şeylerin gelmekte olduğu ve bunun bizi rutinimizden kopartacağı anlamına da gelebilir.

 

Bu yeni bir öğretmen, yönetici veya iş arkadaşı ve hatta görev kapsamında ya da alanında bir değişiklik bile olabilir. Bazı durumlarda bu kart yeni bir kariyerin başlangıcını veya yeni bir pozisyonu gösterir. Doğum sancılı bile olsa, İmparatoriçe’nin duyurduğu değişiklik genellikle daha iyisi içindir.Bilinç düzeyinde yeni kavrayışlar ve algılar demektir. Doğaları hoş ya da nahoş olabilir. Ama her iki durumda da bizi zenginleştirirler. Yaşamımızın daimî akışına dikkatimizi çekerler ve bize hiçbir şeyin kalıcı olmadığını, ama geçip giden her şeyden yeni bir şeylerin oluştuğunu öğretirler. Daha derin düzeyde, İmparatoriçe anne imgesinin her iki yönüyle de boğuşmak anlamına gelebilir; yumuşak, düşünceli ve koşulsuz sevgi kaynağı olan yönü ve Jung’un “Mater saeva cupidinum”, arzuların azgın anası diye tanımladığı karanlık yönüyle.

 

Kişisel ilişkilerimiz kapsamında bu kart değişiklikler ve yenilikler anlamına gelir. Ailede genişleme anlamına gelebileceği gibi, bir ilişkide olabilecek her türlü değişikliği de ifade edebilir. Her durumda, canlılığı ve hoş gelişmeleri gösterir. Ayrıca müşfik bir sevgi evresine işaret eder veya üzerinde yeni, hayat dolu bir ilişkinin büyümekte olduğu tarlayı temsil eder.

 

İmparatoriçe Düz Açılırsa

Kendi deneyimlerimi yaratabilirim. Doğurganlık potansiyelinin yüksek olduğunu ifade eder. Mutluluk, yolculuk, neşe üzerinde yoğunlaşmak. Arzularına kulak vermenin tam zamanıdır. Anne, kız kardeş ya da diğer kadınlarla ilgili önemli konular var.Yaratıcılığını ve yeteneğini kullanmanın tam zamanıdır. Pozitif bir dönemin başlangıcı. Sezgiyi iyi yönde kullan. Nazik ve insancıl bi otorite figürü.

 

İmparatoriçe Ters Açılırsa

Kendime deneyimler yaratamam. Kişinin annesi ya da diğer kadınlarla problemi olduğunu ima eder. Bir projenin gerçekleşmemesi anlamına gelir. Çocuk düşürmek. Cinsel anlamda tatmisizlik. Mutlu olamam, yaşamımda aşkı bulamam, (sevgiyi hayatıma soka mam) Yeteneklerimden emin değilim. İlişkinin bitmesi. Manevi acı (psikolojik sorunlar). Yolculukların gecikmesi. Gerçek hisleri aktarmada yaşanan zorluk.

(2) Yorum Ekli

  1. mehmet09 Aralık 2013 Cevapla
    aşk
  2. tesekkur29 Aralık 2012 Cevapla
    Tesekkurler

17 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)