Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı Kart 3 “Azize “

Azize

Anahtar Kelime: Ben bilirim

Küçük Arkana: ikizler

Azize tarot falında bilinç dışı enerjilerimizi, ince duygularımızı, sezgisel algımızı ve çoğunlukla anlaşılamayan ama derinlerde kök salmış bir kesinlik duygusunu temsil eder. Akılcı düşünen zihinden gizemli gerçeğe kaçışın anahtarıdır. Dile getirebildiğimiz gerçeğin hiçbir zaman ebedî gerçek olmadığını bilir. Olumlu yanından bakıldığında sabrı, anlayışı, iyiliği ve bağışlama isteğini ifade eder.

 

tarot falı Yardımcı, iyileştirici veya kâhin olarak bilinçdışı enerjilerini başkalarının iyiliği için kullanır. Bununla birlikte, gölge yanı, “karanlık ra hibe”nin, kara güçlerini başkalarını baştan çıkarmak, sakat bırakmak ve incitmek için kullanan cadının arketipini temsil eder. Tarot yorumunda, dost ve yardımsever özelliği daha fazla öne çıkar. Geleneksel olarak üç koruyucu karttan biridir ve Hıristiyan mitolojisinin Hz. Meryem’in koruması altındaki kahramana dokunulamayacağı kavramına karşılık gelir.tarot falı bak İş yaşamında Azize ya çalışma alanımızın geniş kapsamlı terapi veya ezoterik gibi kartın temasına denk düşen bir alan olduğunu gösterir; ya da iş yaşamımızda takındığımız tavrı temsil eder.

 

Yani günlük görevlerimizi sabır ve içtenlikle ele aldığımızı, yeni dürtü ve fikirlere hazır olduğumuzu, kariyer konularındaki son kararı ise kalbimizin en derinindeki sese bıraktığımızı gösterir. Eğer bu tavrı doğallığı ile yaşarsak, buna mutlu bir yol gösterilme duygusu eşlik edecektir. Ancak çığırından çıkacak olursa, davranışımız başkaları tarafından ne yapacağı belli olmayan ve dengesiz olarak görünecek ve hatta tehdit edici bir görünüm alacaktır.Bilinç düzeyinde bu kart dikkatimizi bilinçdı şımıza, ruhumuzun derinliklerindeki imgelere çevirdiğimiz bir dönem anlamına gelir. Kendimizi yaratıcı fantezi ve rüyalarımızın rehberliğine bıraktığımız veya Azize’nin gizemli bilgeliğini örten peçeyi kaldırmak için gölgeli derinlikleri eşelediğimiz, sürekli yeniden öğrenilmesi gereken “kadim gerçekleri” yeniden keşfettiğimiz bir dönem.

 

tarot falı Bu yolculukta iyiyle kötüyü birbirinden ayırt etme yeteneğimiz bize yardım etmez. “Rahmin bilgeliği”, bizim hem ak, hem de kara Isis’in yüzüne aynı hayranlık ve korkuyla bakmamızı sağlayan ve her şeyin doğasında var olan, karşıtlığın sırrını muhafaza eder. İyiyle yoksa kötüyle mi, yapıcı yoksa yıkıcı güçle mi karşı karşıya olduğumuzdan hiçbir zaman emin olamayız. Bu dişil arketip Rider Haggard ve Gustav Meyrink gibi yazarlar tarafından tüm büyüleyiciliği ve tehlikeliliğiyle tasvir edilmiştir.Kişisel ilişkilerimiz kapsamında Azize kendini öncelikle aydınlık yönüyle gösterir. Anlayışı, derin sevgiyi, yakınlığı ve bağlılığı, duyarlılığı ve birbirine özen göstermeyi, düşünceliliği ve en önemlisi bizi partnerimizle görünmez bir bağın birleştirdiğinden emin olma duygusunu temsil eder.

 

Eğer yalnız yaşıyorsak, bu kart bizim bu yaşam tarzından çok hoşnut olduğumuzu veya kendimizi sabırla yeni bir karşılaşmaya hazır ve açık tuttuğumuzu, ancak bunu yaparken yalnızca kendi içimizin sesini dinlediğimizi ve hiçbir şeyi zorlamadığımızı ya da kendimize baskı yapılmasına izin vermediğimizi gösterir.

 

Azize Düz Açılırsa

Evrenin sırlarına vakıfım. Tabiatın bütününe yönelik bir kavrayış. Bilimsel ve matematiksel bilgiye ulaşılacak. Diğer insanları koruyup kollamayı temsil eder. Yardımseverlik ve iyilik, kendine güvene işaret eder. Erkek danışan için zeki bir kadınla karşılaşma isteğini gösterir. Sezgiye güven. Bilgiyi akıllıca kullan.

Azize Ters Açılırsa

Yaşamın anlamını veya iyi bir ilişki nasıl kurulur bilmiyorum. Takıntılı olmak (duygusal dengesizlik) anlamına gelir. Bağlanmaktan korkmak. Duygusal dengesizlik. Sezgilerde yanılma veya körleşme veya sezgiyi ret etmek anlamına gelir. Kişinin eleştirici veya fazla analitik olduğunu gösterir. Yüzeysel bilginin egemenliği. Aldanmak, hayal ve kuruntuya işaret eder.

Tarot falı, tarot falı bak, tarot destesi, tarot kartları, tarot falı kartları, tarot joker kartı, tarot kartlarının anlamları, tarot falı nasıl bakılır 

(1) Yorum Ekli

  1. tesekkur29 Aralık 2012 Cevapla
    selamç bu kartin ask anlami ne

18 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)