Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı İçin Kartların Organize Edilmesi

KARTLARIN ORGANİZE EDİLMESİ
tarotBir çok yazar, tarot kartlarınızı korumanın, ağaç kutular içinde ipek sargılarla muhafaza etmek gibi çeşitli yollarının önemini vurgularlar. Benzer şekilde, örneğin üzerine kartları yayacağınız örtüyü çevreleyecek belirli ilham verecek aletler kullanmak ve belirli bir yöne bakacak şekilde oturmak gibi, uygun bir okuma için önemli olan adetler (ritüel) hakkında geniş detaylara girerler. Eğer bu davranışlar size cazip geliyorsa, tam anlamıyla onları kullanın. Hepsinden öteye, bunların işlevi size ve özel bir seremonide etrafınızda bulunanlara, hem iç hem de dış uyum içeren belirli bir hava veya davranış yaratmaktır.

Kendinizi en iyi yönlendirmenize yarayacak ne varsa kullanınız. “Ritüel” kelimesi, “Akmak veya akıntı” anlamına gelen Yunanca “Hreo” kelimesinden yola çıkılarak elde edilen “Latince “Ritüelis” kelimesinden gelmektedir. Dolayısıyla ritüel, sizi “Nesnelerin akışı” içine yerleştirmek için üretilmiştir. Adetleriniz hakkında çok fazla katı olmayınız, bununla birlikte, bu sizin kendinizi organize etme tarzınız olduğundan, Tarot’la daha fazla ilgilendikçe, “Kartlarınızla akıcı olmanız” değişecektir. Lütfen, sadece ruhumuzun ihtiyacı olarak ifade edebileceğimiz sembolik bir yaşamı yaşamak olan Jung’un inancını kalben desteklediğimiz için, sizin faydalı bulduğunuz seromonileri hafife aldığımızı düşünmeyin.

Okuma esnasında ne serilirse tamamını alacak kadar geniş ve kımıldama veya çökme olmayacak kadar sağlam bir masa veya düz bir yüzey olmasını isteriz. Geniş kanepeler üzerinde, oturma odalarının kahve sehpalarında, restoranlarda, otel odalarının geniş yataklarının üzerlerinde ve hatta bir keresinde bir arabanın arka koltuğunda okumalar gerçekleştirdik. Açıkçası okuma yapmanız için özel bir oda ya da mekana sahip olmanız gerektiğini düşünmüyoruz, bazı okumaları gürültülü partilerde yapmamamıza rağmen, sakin bir mahallin yardımcı olduğunu belirtmekteyiz. Eğer evinizde özel bir yer seçerseniz, okumanıza konsantre olmaya hazır olacağınız bu yerde, düzenli bir sakinleşme size uygun bir zihin durumuna erişmenizde yardımcı olabilecektir.

Skarfte’m kullandığı ayinlerin herhangi bir tipi ile birlikte kullandığı bir adet ellerini malzemenin içine (Taşlar, kartlar, bozuk paralar, lar, vs) yerleştirmek ve “Seni bir kahin olarak biliyorum. Yardımın için teşekkürler” demektir. Siz bunu bir Mücadele hazırlığı olarak kabullenebilirsiniz.

Pek tabii ki, tüm adetler sizin iç durumunuz hakkında bilgi edinmeyi amaçladığınız uygun soruların formüle edilmesi gerçeğine dayanır. Eğer bu yapılmazsa, sonrasında buna bir zaman ayırmalısınız ve bu soru formülasyonunun işlevi bir “Adet” olarak sizin olağan günlük yaşamınızdan ayinsel veya kutsal uzaya geçişinizde yardımcı olsun.

Karmaşık adetlerle fazla bağlantılı olmayız ama, belirli çevresel koşulların elde edilemediği birçok yerde birçok okumalar yaptığımızda, kartlan özel bir şekilde kanştırmayı faydalı buluruz. Biz bunu sadece içinde “Sihirli” bir miras olduğundan değü, aynı zamanda bu adet veya rutinin bizi özel bir zihin çerçevesine yerleştirdiği için yaparız. Bu bizi adapte eder, kartlarla etkileşmeye hazırlar, “Akışın” içine sokar. Bize hergünkü zihin durumumumuzu geçici olarak durdurup, odaklanmış dikkat durumuna geçtiğimizin sinyallerini verir.

Formüle ettiğimiz soruya konsantre olurken, kartları karıştırırız. Sonrasında hakim olmayan elimizle (Sağ elini kullanan kişiler için sol el, solak kişiler için sağ el) tarot kartları üç ayrı kümeye ayırır ve sezgimizle tekrar tek bir set halinde üst üste koyarız. Sonrasında en üstteki kartı ters çevirip ve inceleyip yorumlarız. İlk kartla işimiz bittikten sonra ikinci kartı açar, onu mücadele pozisyonuna yerleştirir ve inceleyip yorumlarız. Sonunda, iki kartdan anladıklarımızı bir özet halinde birbirine bağlarız.

Bazı Tarot yazarları, tersine çevrilen kartlara değişik (sıklıkla olumsuz veya zayıflatılmış) anlamlar yakıştırırlar. Bu, kehanet için önemli olabilir ama, kişisel bilgilendirme amaçları için, tersine çevrilmiş kartlarla ilgilenmeyiz. Tüm kağıtlarımızı, hangi şekilde desteden çekildiğine bakmaksızın aşağıdan yukarıya doğru yayarız. Eğer ters çevrilmiş kartlara dikkatinizi vermek isterseniz, bu kartların ihmal edilmesi gereken bir durumu, davranışı veya alakayı yansıttığını gösteren bir sinyal olarak farz edebilirsiniz. Bununla birlikte, eğer bir okumaya doğru tutumla yaklaşırsanız (Bu, bir şaka değildir) biz tüm kartların ihmal edilemeyecek sinyaller verdiğini düşünürüz ki, bu nedenle bizim yayma seçimimiz yukan doğrudur.

Siz kart tanımlamalarına dönmeden önce, Tarot mücadelesindeki atmanız gerekli adımlan kısaca özetlemek isteriz.

1. “Evet” veya “hayır” m ötesinde cevabı hedefleyen bir soru seçiniz. Bunun üzerinde doğru, bilgi isteyen ve kendinizi aydınlatacak hale getirene kadar zaman ayırın.

2. Tarot kart setinin, bir kahin olduğunu kabul edin ve ona yardımı için teşekkür edin.

3. Sorunuzu aklınızda tutarak kartları kanştınn ve sizin için uygun olduğu şekilde kesin.

4. Ust kartı çevirin ve Durum pozisyonuna yerleştirin.

5. Size sorunuz veya durumunuz hakkında ne söylediğini  düşünün ve eğer varsa bir parça kağıt veya deftere not edin.

6. İkinci kartı çevirin ve Mücadele pozisyonuna yerleştirin.

7. Durumunuzu çözümlemek için dikkate almanız gereken görevler veya hareketler hakkında, size ne söylediğine karar verin. Bu bilgiyi notlarınıza girin.

8 O iki kartı kısaca özetleyin.

9 Bunu daha cevaplamadıysanız, kendinize sorun, “Bu iki kart, durumla ilgili ve en iyi şekilde ilerlemem için, bana ne demektedirler?” fikirlerinizi not alın.